08:26 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Kad dokumentas įsigaliotų nuo 2021 metų sausio, jis turi būti ratifikuotas, todėl derybininkai turi mažai laiko ieškoti kompromisų

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Derybos tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės dėl būsimo partnerystės susitarimo, apimančio prekybą, šiuo metu artėja prie pabaigos, pranešė šaltinis ES RIA Novosti.

  "Dabar mes esame paskutiniame etape", — atsakė pašnekovas į klausimą apie derybų būklę.

  Londono ir Briuselio derybos dėl prekybos susitarimo nuostatų po "Brexit" užtruko keletą mėnesių. Pagrindinius šalių nesutarimus sukelia žvejybos režimas: Didžioji Britanija ketina išlaikyti suverenumą daugelyje žvejybos zonų, Europa bando užtikrinti, kad kelių ES šalių žvejai išsaugotų pramoninės žvejybos šiuose regionuose teises. Terminas susitarti dėl prekybos sutarties jau yra pasibaigęs.

  Kad dokumentas įsigaliotų nuo 2021 metų sausio, jis turi būti ratifikuotas, todėl derybininkai turi mažai laiko ieškoti kompromisų.

  Jei susitarimas nepasiteisins, Didžioji Britanija ir ES atkurs visišką muitinių ir sienų kontrolę, kuri pirmaisiais 2021 metų mėnesiais gresia žlugimu prie sienų ir prekių tiekimo sutrikimais.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Obama apkaltintas Europos Sąjungos "pažeminimu"
  Lietuva ir Didžioji Britanija aptarė Lietuvos piliečių grąžinimą į šalį
  Tegai:
  ekonomika, Brexit, ES

  Svarbiausios temos