09:50 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltijos šalių politinis elitas daro viską, kad sugriautų gerus kaimyninius santykius su Rusijos Federacija, mano politologas Vladimiras Šapovalovas

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Rusijos ir Baltijos šalių kontaktai nuolat mažėja, nes šių šalių politinis elitas daro viską, kad sugriautų gerus kaimyninius santykius, interviu Sputnik Lietuva pasakė politologas Vladimiras Šapovalovas.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad neverta bandyti gerinti santykius su Rusija. Jo nuomone, nereikia tikėtis kažkokių politikos pokyčių.

  Ministras pažymėjo, kad apie santykių atkūrimą daugiausia kalba su Rusijos Federacija susijęs verslas. Tačiau Landsbergis mano, kad nereikia pasiduoti "velniškoms pagundoms".

  Politologas Vladimiras Šapovalovas pareiškė, kad diplomatas neturėtų nusižeminti iki "gatvinių keiksmų" ir tokiais žodžiais kalbėti apie kaimyninę šalį, ir apskritai apie bet kurią valstybę.

  "Nepaisant to, šiuo atveju jaučiamas tam tikras nebaudžiamumas, nes tai yra bendra daugumos tiek Lietuvos, tiek kitų dviejų Baltijos šalių politikų savybė — visaip šmeižti Rusiją įvairiais epitetais, suprantant, kad iš tikrųjų Rusija nesielgs prieš Lietuvos politikus tokiu būdu, kaip jie įsivaizduoja, nes nėra jokių neigiamų Rusijos veiksmų, susijusių su Lietuva, Latvija ir Estija. Deja, daugeliui Baltijos šalių politikų, atstovaujančių valdančiajam politiniam elitui, rusofobija yra pagrindinė bazinė ideologija ir kartu jų, kaip politikų, egzistavimo pagrindas. Vienintelis dalykas, ką jie gali pasiūlyti išoriniam pasauliui ir savo rinkėjams, — siautulinga antirusiška pozicija. Žinoma, tai prie nieko gero neveda", — pasakė jis.

  Šapovalovas pabrėžė, kad Rusijos ir Baltijos šalių kontaktai nuolat mažėja, nes šių šalių politinis elitas daro viską, kad sugriautų gerus kaimyninius santykius.

  "Rusija visada orientavosi į konstruktyvius santykius su šiomis tautomis ir šiomis šalimis, tačiau, deja, taip neišeina. To rezultatu pirmiausia tampa smūgis į Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių pinigines, nes Rusija yra natūrali ekonominė partnerė", — pridūrė politologas.

  Dar šia tema

  Lietuvos ambasadorius Rusijoje pasiskundė dėl "mažos rusofobiškos šalies" stereotipo
  Ekspertas: su tuo, kad Lietuva yra maža, ji nieko nepadarys
  Rusija Baltijos jūroje turi viską, kad pamirštų apie Latvijos tranzitą, sakė senatorius
  Ekspertas: Baltijos šalys nori maitintis Rytų rinkoje ir ten pat krėsti kiaulystes
  Tegai:
  Lietuva, Baltijos šalys, rusofobija, Rusija

  Svarbiausios temos