23:10 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (526)

  Kaip pažymėjo Peskovas, Europa yra suinteresuota, kad projektas būtų įgyvendintas "Europos vartotojų interesais"

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Nauji amerikiečių apribojimai "Nord Stream-2" atžvilgiu gali apsunkinti jo įgyvendinimą, tačiau Rusija ir jos partneriai Europoje yra suinteresuoti, kad šis projektas būtų užbaigtas, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

  Donaldo Trampo administracija artimiausiu metu planuoja priimti naują sankcijų paketą "Nord Stream-2" projektui, anksčiau pranešė agentūra "Reuters" su nuoroda į duomenų apie situaciją turinčius šaltinius.

  "Žinoma, šie apribojimai, kuriuos amerikiečiai jau priėmė ir kuriuos jie numatė gynybos biudžeto projekte, žinoma, šiais apribojimais siekiama maksimaliai apsunkinti šio projekto įgyvendinimą, kuris taip reikalingas Europai jos energetinio saugumo požiūriu. Žinoma, tai gali apsunkinti reikalus", — žurnalistams pasakė Peskovas, paklaustas, ar, Kremliaus nuomone, Jungtinės Valstijos turi realių mechanizmų sustabdyti šį projektą.

  Jis pridūrė, kad tuo pačiu metu tiek Rusija, tiek jos partneriai Europoje yra suinteresuoti, kad projektas būtų įgyvendinamas ir "užbaigtas Europos vartotojų ir Rusijos dujų tiekėjų interesais".

  Į klausimą, ar Trampo administracija, Kremliaus nuomone, spės sustabdyti projektą, Peskovas atsakė, kad Maskva "nėra linkusi burti iš kavos tirščių".

  "Mes turime savo užduotis, jas sprendžiame", — RIA Novosti cituoja valstybės vadovo atstovo spaudai žodžius.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  2020 metų gruodį projekto operatorius "Nord Stream 2 AG" paskelbė, kad vamzdžių klojimo laivas "Fortūna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (526)

  Dar šia tema

  Įvardyta JAV bejėgiškumo prieš "Nord Stream-2" priežastis
  Kremlius sankcijas prieš "Nord Stream-2" pavadino hibridiniu karu
  Paskelbta "Nord Stream-2" tiesimo prie Danijos krantų pradžios data
  Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV grasinimus įvesti naujas sankcijas "Nord Stream-2"
  Tegai:
  JAV, Rusija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos