10:31 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Anksčiau pranešta, kad laivas "Fortūna" nuo sausio 15 dienos pradės vamzdžių klojimą dviem lygiagrečiomis dujotiekio "Nord Stream-2" linijomis prie Danijos krantų

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Vamzdžių klojimo laivas "Fortūna", kuris gruodžio mėnesį atnaujino dujotiekio "Nord Stream–2" statybas, sustabdė darbus ir grįžta į Vokietijos Vismaro uostą, praneša portalas "Marine Traffic".

  "Fortūna" buvo Vismare nuo rugsėjo pabaigos iki gruodžio pradžios, o po dviejų savaičių dujotiekio tiesimo Vokietijos vandenyse, šeštadienio rytą laivas nuvyko atgal į uostą.

  Anksčiau pranešta, kad Vamzdžių klojimo laivas nuo sausio 15 dienos pradės vamzdžių klojimą dviem lygiagrečiomis dujotiekio "Nord Stream-2" linijomis prie Danijos krantų.

  Kartu su "Fortūna" darbus turėjo atlikti statybiniai laivai "Baltic Researcher" ir "Murman" bei kiti tiekimo laivai.

  Neseniai paaiškėjo, kad vėl pasikeitė "Fortūnos" savininkas. Dabar tai Rusijos įmonė "KBT-Rus".

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas reklamuoja ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių.

  JAV 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. Maždaug po metų, 2020 metų gruodžio 11 dieną, statybas atnaujino Rusijos vamzdžių klojimo laivas "Fortūna".

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV grasinimus įvesti naujas sankcijas "Nord Stream-2"
  Kremlius pasisakė apie "Nord Stream-2" likimą dėl JAV sankcijų
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos