12:28 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (529)

  Vokietijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Vokietijos vyriausybė nepakeis savo pozicijos dėl dujotiekio, net jei pasikeis JAV vadovybė

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas pažadėjo apginti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą nuo apribojimų, kurie gali būti taikomi naujai išrinkto JAV prezidento Džo Baideno administracijai. Apie tai rašo "Der Spiegel".

  Jis pabrėžė, kad Vokietijos vyriausybė nepakeis savo pozicijos dėl dujotiekio, net jei pasikeis JAV vadovybė.

  "Mums nėra ką kalbėti apie Europos suverenitetą, jei turima omeny, kad ateityje mes viską darysime tik taip, kaip nori Vašingtonas", — sakė jis.

  Anot diplomato, Berlynas bet kokiu atveju turės kitokią nuomonę nei Baltieji rūmai ir yra pasiryžęs ją ginti — ir tai taikoma ne tik "Nord Stream-2". Daug svarbiau, kad šalys laikytųsi bendros nuomonės "pagrindiniais strateginiais ir geopolitiniais klausimais".

  Gruodžio 12 dieną Rusijos ekspertai prognozavo "precedento neturinčias" sankcijas Maskvai po to, kai į valdžią ateis Džo Baidenas. Ekspertai mano, kad Vašingtonas gali pataikyti į skaudžiausius taškus: apriboti šalies bankų patekimą į pasaulio rinką ir atjungti šalį nuo SWIFT tarptautinės mokėjimų sistemos.

  Iš pradžių planuota, kad "Nord Stream-2" bus baigtas 2019 metų pabaigoje. Tačiau pernai gruodį statybos užstrigo, kai JAV pagrasino sankcionuoti vamzdynus tiesiančių laivų savininkus. Vašingtonas sankcijas dujotiekiui nustatė 2019 metų gruodžio mėnesį.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios siekia tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. JAV 2019 m. gruodžio mėn. įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  Gruodžio 11-ąją pranešta, kad vamzdžių klojimo laivas "Fortūna" Vokietijos vandenyse pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą. Laivas turi iškloti 2,6 kilometrų ilgio dujotiekio atkarpą išskirtinėje Vokietijos Federacinės Respublikos ekonominėje zonoje beveik 30 metrų (100 pėdų) gylyje.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad projektas — išimtinai ekonominis.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (529)

  Dar šia tema

  Paskelbta "Nord Stream-2" tiesimo prie Danijos krantų pradžios data
  Trampas atsisakė pasirašyti biudžetą su sankcijomis "Nord Stream-2"
  Tegai:
  JAV, Nord Stream-2, Vokietija

  Svarbiausios temos