13:52 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Pažymima, kad oficialiai patvirtinti šį sprendimą tikimasi antradienį, gavus raštišką visų ES valstybių patvirtinimą

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Europos Sąjungos nuolatinių atstovų komitetas pirmadienį pritarė prekybos susitarimo su JK įgyvendinimui nuo kitų metų sausio 1 dienos, sakė komiteto atstovas spaudai Sebastianas Fišeris (Sebastian Fischer).

  "Nuolatiniai atstovai vienbalsiai patvirtino laikiną Prekybos ir bendradarbiavimo susitarimo su JK taikymą nuo 2021 metų sausio 1 dienos", — Twitter rašė jis.

  Fišeris pridūrė, kad oficialiai patvirtinti šį sprendimą tikimasi antradienį, gavus raštišką visų ES valstybių patvirtinimą.

  Gruodžio 24 d. Didžiosios Britanijos ir Europos Komisijos atstovai po kelis mėnesius trukusių sunkių derybų pasiekė susitarimą dėl būsimo bendradarbiavimo, įskaitant prekybą.

  Susitarimui reikalingas ES šalių pritarimas ir Europos Parlamento bei Britanijos parlamento ratifikavimas.

  Londono ir Briuselio derybos dėl prekybos susitarimo nuostatų po "Brexit" užtruko keletą mėnesių. Pagrindinius šalių nesutarimus sukelia žvejybos režimas: Didžioji Britanija ketina išlaikyti suverenumą daugelyje žvejybos zonų, Europa bando užtikrinti, kad kelių ES šalių žvejai išsaugotų pramoninės žvejybos šiuose regionuose teises. Terminas susitarti dėl prekybos sutarties jau yra pasibaigęs.

  Kad dokumentas įsigaliotų nuo 2021 metų sausio, jis turi būti ratifikuotas, todėl derybininkai turi mažai laiko ieškoti kompromisų.

  Jei susitarimas nepasiteisins, Didžioji Britanija ir ES atkurs visišką muitinių ir sienų kontrolę, kuri pirmaisiais 2021 metų mėnesiais gresia žlugimu prie sienų ir prekių tiekimo sutrikimais.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (195)

  Dar šia tema

  Didžioji Britanija rado būdą atkeršyti ES
  Britanija — ne Europa, sakė britų mokslininkas. Kaip su Rusija?
  Buvę JK premjerai pakomentavo prekybos susitarimo su ES sudarymą
  Tegai:
  Brexit, ES

  Svarbiausios temos