20:36 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (541)

  Vokietijos užsienio reikalų ministerija paskelbė apie savo pozicijos "Nord Stream-2" nekintamumą. Sputnik radijo eteryje situaciją pakomentavo Energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vadovas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Energetikos ir finansų instituto Energetikos skyriaus vadovas Jurijus Rykovas Sputnik radijuje pareiškė nuomonę, kad Berlynas siunčia Vašingtonui dar vieną signalą.

  "Mes beveik visus 2020 metus stebėjome šią situaciją: Vokietija išreiškė gana aiškų norą užbaigti "Nord Stream-2" statybą, o JAV bando tam sutrukdyti. Dėl to statybos vėluoja. Tačiau dabar vyksta aiški evoliucija. Žinoma, lėta, bet ji matoma. Laivas "Fortūna" jau kloja vamzdžius Vokietijos atsakomybės zonoje. Manau, kad kitais metais, galbūt vėlyvą pavasarį, bus baigtas kloti šis vamzdynas "Nord Stream-2", jie nebegalės užkirsti kelio jo užbaigimui", — sakė Jurijus Rykovas.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. JAV 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte. 2020 metų gruodžio mėnesį projekto vykdytojas "Nord Stream 2 AG" paskelbė, kad laivas "Fortūna" pradėjo kloti nebaigtą dujotiekio atkarpą Vokietijos vandenyse. Vokietijos vyriausybės pozicija dėl "Nord Stream-2" nepasikeitė, sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger).

  Pasak jo, "visi sprendimai dėl planuojamų veiksmų priklauso dalyvaujančių bendrovių kompetencijai, taip pat klausimas dėl galimos "Nord Stream-2" statybos pabaigos datos".

  Anksčiau interviu "DPA" Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas pareiškė, kad Vokietija nepakeis savo pozicijos dėl projekto "Nord Stream-2" pasikeitus JAV prezidentui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (541)

  Dar šia tema

  Rusijos Valstybės Dūma įvertino JAV grasinimus įvesti naujas sankcijas "Nord Stream-2"
  "Nord Stream-2" tiesimą užbaigiantis laivas grįžta į Vokietijos uostą
  Peskovas: sankcijos "Nord Stream-2" yra akivaizdus reiderių išpuolis
  Tegai:
  Vokietija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos