04:22 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (537)

  Pažymima, jog "Nord Stream-2" dar turės pakloti vamzdžius Danijos vandenyse, šie darbai gali prasidėti 2021 metų sausio viduryje

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. "Nord Stream-2" užbaigė kloti dujotiekio atkarpą išskirtinėje ekonominėje Vokietijos zonoje, praneša agentūra "DPA" su nuoroda į įmonę.

  Darbai 2,6 kilometro ruože prasidėjo gruodžio 5 dieną, o Vokietijos valdžios leidimas buvo duotas visam šiam mėnesiui.

  Kaip pažymi "DPA", "Nord Stream-2" dar turės pakloti vamzdžius Danijos vandenyse, šie darbai gali prasidėti 2021 metų sausio viduryje. Darbus planuoja atlikti vamzdžių klojimo laivas "Fortūna" kartu su statybiniais laivais "Baltiskij issledovatel", "Murman" ir kt.

  Anksčiau Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas išreiškė įsitikinimą, kad magistralė bus užbaigta. Pasak jo, projektas yra aukšto parengimo lygyje, o jo įgyvendinimu "suinteresuoti visų pirma <...> partneriai Europoje".

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Spalį Vašingtonas išplėtė ekonominius apribojimus "Nord Stream-2", išplėtęs projektui PEESA paketo dėl Europos energetinio saugumo apsaugos veikimą. Sankcijos dabar taikomos įmonėms, teikiančioms paslaugas, įrangą ar finansavimą modernizuoti ar įrengti laivus, dirbančius projekte.

  Tuo pačiu metu, kaip pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger), Vokietijos vyriausybės pozicija dėl dujotiekio lieka nepakitusi. Taigi Berlyne ne kartą buvo kritikuojamos ekstrateritorines sankcijas Rusijos projektui ir buvo pabrėžta, kad tolimesnius veiksmus bus derinami su Europos partneriais.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (537)

  Dar šia tema

  Vokietija prižada apginti "Nord Stream-2" esant Baideno administracijai
  Tegai:
  Rusija, Danija, Vokietija, Nord Stream-2, Nord Stream-2 statyba

  Svarbiausios temos