13:29 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tačiau šalys neatskleis savo ekonominių rodiklių, nes tai yra komercinė paslaptis. Todėl reikia laukti sandorio dalyvių komentarų, mano ekspertas Igoris Juškovas

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Šiuo metu pasaulio rinkoje yra naftos ir jos produktų perteklius, todėl daugelis naftos perdirbimo gamyklų prekiauja nuostolingai arba bando išstumti iš rinkos konkurentus, interviu Sputnik Lietuva sakė pagrindinis Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

  Lietuvos įmonė "Orlen Lietuva", dukterinė "Orlen" grupės įmonė, pradėjo transportuoti naftos produktus iš Lietuvos į Ukrainą.

  Naujas maršrutas veda per Lenkiją ir yra alternatyvus dabartiniam per Baltarusiją. Pirmoji naftos produktų siunta jau pasiekė Ukrainos klientus.

  "Ir Europoje, žinoma, tai jaučiama labiausiai, nes įvedama vis daugiau "lokdaunų", Britanijoje atsirado nauja koronaviruso padermė... Todėl yra daugiau apribojimų, žmonės mažiau juda ir, atitinkamai, sunaudoja mažiau degalų. Todėl perteklinė pasiūla Europos naftos produktų rinkoje blogėja, o įmonėms yra pelninga parduoti savo naftos produktus bent kažkam. Todėl nemanau, kad tai yra kažkokių sankcijų Baltarusijai rezultatas, manau, kad Ukraina, kalbant apie ribojamąsias priemones ir naftos produktų vartojimą, palankiai skiriasi nuo Vakarų Europos šalių", — pasakė jis.

  Juškovas pažymėjo, kad Baltarusijai Ukrainos rinka pastaraisiais metais buvo maržinė, ir nėra nieko keisto, kad kitos šalys, įskaitant Lietuvą, nori parduoti savo naftos produktus Kijevui.

  "Jie neskubės atskleisti savo ekonominių rodiklių, nes tai yra komercinė paslaptis, o dažnai tokie tiekimai gali būti nuostolingi, todėl reiktų sulaukti sandorio dalyvių komentarų", — sakė ekspertas.

  AB "ORLEN Lietuva" valdoma naftos perdirbimo produktų gamykla Mažeikių rajone yra vienintelė naftos perdirbimo gamykla Baltijos šalyse. Bendrovė užtikrina naftos produktų tiekimą į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Lenkijos rinkas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje pasiektas rekordinis biodegalų perkrovimo kiekis
  Ketvirtas per gruodį: į Lietuvą pristatytas SGD krovinys iš Rusijos
  Rusija ir Baltarusija susitarė dėl kitų metų naftos ir dujų tiekimo
  Tegai:
  Ukraina, Orlen Lietuva, nafta, Lietuva

  Svarbiausios temos