11:29 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Vučičius, Serbija, padedama draugų ir partnerių iš Rusijos, galėjo apsirūpinti dujomis, o vėliau šias dujas išsiųsti į Bosniją ir Hercegoviną bei Vengriją

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius oficialiai pradėjo dujų tiekimą iš "Turkish Stream" į Bulgarijos ir Vengrijos dujotiekį, einantį per šalį.

  Penktadienio rytą Vučičius dalyvavo oficialiame Rusijos dujų įvedime į Serbijos dujų perdavimo sistemą per Bulgariją iš "Turkish Stream" dujotiekio. Renginys, kuriame dalyvavo Rusijos ambasadorius Aleksandras Bocanas-Charčenka ir valstybinės įmonės "Srbiyagaz" direktorius Dusanas Bajatovičius, vyko šalies šiaurėje esančiame Gospodžincų kaime, kur yra vienas iš dujotiekio dujų paskirstymo mazgų.

  "Tai labai svarbu Serbijai, ačiū už atliktą darbą", — sakė Vučičius, apžiūrėjęs infrastruktūrą ir pranešęs apie pasirengimą paleisti dujas. Po to dujos pateko į sistemą.

  "Kai turite dujų kiekviename rajone... Tai darydami pritrauksime investuotojų, norinčių atidaryti gamyklas, mes vis dar turime daug dirbti, tai mums garantuoja patikimesnę ateitį", — RIA Novosti cituoja jį.

  Jis pažymėjo, kad Serbija, padedama draugų ir partnerių iš Rusijos, galėjo apsirūpinti dujomis, o vėliau šias dujas siųsti į Bosniją ir Hercegoviną bei Vengriją, taip pat grąžinti dalį paskolos dujotiekio statybai su pajamomis iš tranzito.

  Vučičius patvirtino, kad dujų supirkimo kaina yra 155 doleriai už tūkstantį kubinių metrų, o metinė vertė — 13,88 mlrd. kubinių metrų dujų.

  Rusijos ambasadorius pažymėjo projekto svarbą Rusijos ir Serbijos bendradarbiavimui ir Serbijos energetiniam stabilumui.

  2019 metų gruodžio pabaigoje visuose 402 kilometruose nuo Bulgarijos sienos iki Vengrijos buvo baigtas dujotiekio tiesimas Serbijoje. "Turkish Stream" yra eksporto dujotiekis iš Rusijos į Turkiją per Juodąją jūrą. Projektinis pajėgumas yra 31,5 mlrd. kubinių metrų dujų per metus. Komercinis pristatymas dujotiekiu prasidėjo 2020 metų sausio 1 dieną.

  Tegai:
  "Turkish Stream", Serbija

  Svarbiausios temos