22:50 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad šie dujų metai, prasidėję praėjusių metų spalį, žymi šeštąją Amerikos dujų siuntą į respubliką

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Į Lietuvą pristatytas pirmasis šiais metais SGD krovinys iš JAV, rodo laivų sekimo portalo "Marine Traffic" duomenys.

  Remiantis tinklalapyje esančia informacija, "Point Fortin" SGD vežėjas išvyko iš Luizianos uosto, esančio Meksikos įlankos pakrantėje, kur yra SGD terminalas.

  Laivas iš Amerikos uosto išvyko gruodžio 18 dieną ir šį šeštadienio rytą atplaukė į Klaipėdos uostą prie "Independence" terminalo.

  Pagal bendrovės — Lietuvos SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus — grafikus, "Point Fortin" tanklaivis į Lietuvą turėjo pristatyti 138 tūkstančius kubinių metrų suskystintų dujų.

  Šeštadienį atvykusi JAV SGD siunta buvo šešta einamaisiais dujų metais, kurie prasidėjo spalį.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos". Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti rusiškų dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos degalų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl spaudimo iš Vašingtono, kuris nori reklamuoti savo kurą Europos rinkoje.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per dešimt metų alkoholio vartojimas sumažėjo labiausiai ES
  Ukraina kuria naują santykių su JAV planą
  Tegai:
  JAV, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas

  Svarbiausios temos