18:20 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (594)

  Nuo šių metų pradžios įsigaliojusios JAV sankcijos užsienio įmonėms faktiškai draudžia teikti vamzdynų bandymo, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas

  VILNIUS, sausio 3 — Sputnik. Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas" (DNV) GL atsisakė sertifikuoti "Nord Stream-2" dujotiekį dėl sankcijų, kurias JAV įvedė projektui, praneša "RBK" su nuoroda į bendrovės pareiškimą.

  "DNV GL" nutrauks visą veiklą, susijusią su "Nord Stream-2" dujotiekio sistemos tikrinimu pagal sankcijas ir tol, kol šios sankcijos galios. Mes įgyvendiname planą, kaip palaipsniui atsisakyti paramos projekto patikrai", — cituoja leidinys "DNV GL" pareiškimą.

  Taigi, kaip pažymėjo bendrovė, dėl dabartinės situacijos ji "negali išduoti pažymėjimo užbaigti dujotiekio statybą".

  "DNV GL" yra "Nord Stream" ir "Nord Stream-2" partnerė. Bendrovė kasmet vykdo pirmojo projekto sertifikavimą nuo 2012 m. Jos patikrinimai yra skirti sumažinti riziką aplinkai, žmogaus gyvybei ir turtui.

  Pažymima, jog sertifikavimas reikalingas Danijos projekto ruože. Planuojama, kad statybos šiame rajone prasidės šio mėnesio viduryje.

  Anksčiau Danijos energetikos agentūra pranešė, kad ruožo patikrinimu gali užsiimti bet kuri "trečioji šalis", galinti pateikti teisinį atitikties sertifikatą.

  JAV sankcijos, įsigaliojusios sausio 1 d. priėmus gynybos biudžetą JAV Kongrese, faktiškai draudžia užsienio įmonėms teikti dujotiekio bandymo, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas. Joms suteikiama 30 dienų palikti projektą, kitaip joms gali būti taikomos sankcijos.

  Jungtinės Valstijos, siekiančios tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, aktyviai priešinasi projektui. Be to, Baltijos šalys ir Ukraina kaltina Rusiją tuo, kad "Nord Stream- 2" siekia politinių tikslų. 2019 m. pabaigoje Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl to Šveicarijos kompanija "Allseas" buvo priversta sustabdyti savo darbus projekte.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą pareiškė, kad projektu siekiama įgyvendinti visų dalyvaujančių šalių ekonominius tikslus. Maskva taip pat pabrėžė, kad sugeba savarankiškai užbaigti dujotiekio statybą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (594)

  Dar šia tema

  Kremlius sankcijas prieš "Nord Stream-2" pavadino hibridiniu karu
  Ekspertas: JAV nebegalės sutrukdyti užbaigti "Nord Stream-2"
  Ekspertas: Rusija ir Europa ištrauks visas "lazdas iš "Nord Stream-2" ratų"
  Vokietijos atkarpoje užbaigtas "Nord Stream-2" klojimas
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Norvegija

  Svarbiausios temos