23:10 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Europa yra rimtai pasiryžusi visiškai pereiti prie vandenilio energijos, tačiau pagrindinis šio tikslo elementas yra šis dujotiekis, sakė ekspertas Vladislavas Belovas

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Rusijos mokslų akademijos Europos instituto germanistikos centro vadovas Vladislavas Belovas interviu Sputnik radijui pažymėjo, kad Europa negalės atsisakyti "Nord Stream-2", nes tai būtina "žaliosios" energetikos darbotvarkei.

  "Bet kuris sveiko proto politikas, patekęs į vyriausybę, tikriausiai turėtų suprasti "Nord Stream-2" reikšmę, įskaitant Europos žaliųjų pasiūlymų nurodytas perspektyvas, kitaip sakant, Europos žaliasis susitarimas reiškia perėjimą prie klimato požiūriu neutralios ekonomikos. Vandenilio energija yra būtina. "Nord Stream-2" yra vienas iš pagrindinių elementų, gaunančių vandenilį iš Rusijos iki 30-ųjų, prieš 35-uosius, prieš 50-uosius metus. Nesvarbu, ar jis yra sumaišytas su metanu, ar turi būti tiesiami kai kurie papildomi vamzdynai. Todėl neįmanoma atsisakyti "Nord Stream-2" iš šios naujos energetikos paradigmos, kur vandenilis atliks pagrindinį vaidmenį", — sakė jis.

  Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas sakė, kad projektas "Nord Stream-2", atsižvelgiant į tų Europos šalių ir įmonių, kurios domisi jo įgyvendinimu, paramą, bus įgyvendintas. Jo nuomone, po sankcijų priedanga naudojami įrankiai, kurie nėra pagrįsti rinka, ir visi tai supranta.

  Anksčiau Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas" (DNV) atsisakė sertifikuoti dujotiekį dėl projektui pritaikytų JAV sankcijų. Projekto Danijos dalyje, kurią planuojama pradėti statyti mėnesio viduryje, reikia sertifikato.

  Pareiškime sakoma, kad "DNV GL" nutrauks visą "Nord Stream-2" dujotiekio sistemos patikrinimo veiklą pagal sankcijas ir tol, kol šie apribojimai galios.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"

   

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" tiesimą užbaigiantis laivas grįžta į Vokietijos uostą
  Ekspertas: JAV nebegalės sutrukdyti užbaigti "Nord Stream-2"
  Rusijos ambasadorius Vienoje papasakojo apie Austrijos poziciją dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos