15:40 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Finansininkai atkreipia dėmesį, kad taupymui 2021 metais vidutinio laikotarpio potencialą turi ir juanis bei jena

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. Geriausia užsienio valiuta taupymui šiais metais bus euras, nes Europos ekonomikos atsigavimo dinamika palaikys šios valiutos augimą, mintimis su RIA Novosti pasidalijo "BCS World of Investment" akcijų rinkos ekspertas Michailas Zelceris.

  "Mes tikime, kad Europos ekonomikos dinamika pralenks Amerikos atsigavimą, o JAV fiskalinės programos darys devalvacijos spaudimą doleriui. Taigi, 2021 metų pirmąjį pusmetį euras dolerio atžvilgiu gali sustiprėti iki 1,3. Tai rodo, kad dalį lėšų laikyti užsienio valiuta gali būti geriau eurais", — sako jis.

  Tarp atsargų valiutų, be euro, šiam tikslui vidutinio laikotarpio potencialą turi ir juanis bei jena, sakė ekspertas.

  BRICS šalių valiutos, ypač randas ir rupija, taip pat gali būti įdomios, ir, pabrėžia jis, dėl mažo bazinio efekto po katastrofiškos ekonominės nesėkmės dėl koronaviruso pandemijos Indija padidino potencialą pasaulinių žaidėjų akyse. Tačiau Zelceris pažymi, kad šios valiutos yra egzotiškos, o investavimas į jas yra susijęs su padidėjusia didelio trumpalaikio nepastovumo rizika dėl riboto jų likvidumo.

  "Kitais metais tarptautinės finansinės institucijos teikia pirmenybę besivystančių šalių valiutoms, atskirai atkreipdamos dėmesį į Rusijos rublį, iškeldamos jį į pirmąsias vietas investicijų patrauklumo reitinguose. Ir čia mes visiškai pritariame vidaus valiutos perspektyvų vertinimui. Atsižvelgiant į dabartinę nuostatą rubliu, kai iki gruodžio trečiojo dešimtmečio išsiplės geopolitinės rizikos premija, ateityje padidės ir rublio stiprėjimo galimybės, palyginti su dabartiniu lygiu", — apibendrino Zelceris.

  Tegai:
  ekonomika, euras

  Svarbiausios temos