10:15 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas sakė, kad Baltarusijos prekių gabenimo grandinė sukuria ekonominį efektą, taip pat ir kitoms įmonėms

  VILNIUS, sausio 5 — Sputnik. "Baltarusijos naftos kompanija" (BNK) nepratęsė ilgalaikės sutarties su Lietuvos geležinkelių bendrove "LTG Cargo", kuri jos naftos produktus gabena į Klaipėdos uostą. Apie tai praneša Sputnik Latvija.

  Sutartis baigėsi 2020 metų gruodžio 31 dieną. Nuo 2021 metų sausio 1 dienos Baltarusijos naftos produktai bus gabenami pagal BNK poreikius ir be įsipareigojimų. Vežėjas patikslino, kad sausio mėnesį šalys susitarė pervežti 60–70 tūkstančių tonų tamsių naftos produktų.

  "LTG Cargo" generalinis direktorius Egidijus Lazauskas sakė, kad baltarusiškų prekių gabenimo grandinė sukuria ekonominį efektą ne tik vienai įmonei, bet ir kitoms įmonėms.

  Praėjusiais metais "LTG Cargo" gabeno du milijonus tonų BNK krovinių (naftos ir naftos produktų), kurie sudarė 3,7 proc. Lietuvos įmonės krovinių srauto.

  Anksčiau Baltarusijos naftos kompanijos dukterinė įmonė "BNK (UK) Limited" pagal naujas sutartis neribotam laikui sustabdė naftos produktų eksportą per Klaipėdą.

  Klaipėdos uosto generalinis direktorius Algis Latakas neatmetė, kad bendrovės naftos produktai visiškai negrįš.

  Situacija su baltarusiškais kroviniais

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos uostų į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su Baltarusijos padėtimi po prezidento rinkimų, kuriuos, oficialiais duomenimis, laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, valstybės ekonomika labai nukentės.

  Rusija ir Baltarusija jau seniai diskutuoja dėl krovinių perorientavimo iš Baltijos uostų į rusų. Lukašenka pareiškė, kad Minskas rimtai svarsto šią galimybę. Šalys tariasi dėl sąlygų ir sprendžia komercinius klausimus. Jei Baltarusija sutiks su Rusijos Federacijos pasiūlymu, Baltijos šalys gali netekti didelių pajamų.

  Dar šia tema

  Rusija paskelbė, kada visiškai atsisakys krovinių tranzito per Baltijos šalių uostus
  Dujų rinka 2020 metais: Europai pasisekė, Rusija išgyveno
  Tegai:
  Baltarusija, LG CARGO, Lietuvos geležinkeliai

  Svarbiausios temos