17:26 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Klaipėdos SGD terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" duomenimis, laivas turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų

  VILNIUS, sausio 7 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai liudija laivo stebėjimo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Dujovežis "Coral Fungia" gruodžio pabaigoje paliko Rusijos Vysocko uostą ir ketvirtadienį, 4:19, įplaukė į Klaipėdą. Anot bendrovės "Klaipėdos nafta", laivas turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų.

  Tanklaivis šiuo metu yra prišvartuotas Klaipėdos SGD terminale.

  Kitas laivas su SGD kroviniu į Lietuvą turi atplaukti kitos savaitės pradžioje.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 m. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos". Tačiau terminalas respublikai atsieina brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD ir dėl spaudimo iš Vašingtono, kuris siekia tiekti savo kurą Europos rinkoje.

  Tegai:
  Rusija, suskystintos gamtinės dujos (SGD), SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos