02:13 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Leidinyje pažymima, kad Baideno atėjimas į prezidento postą nepraneša apie Vašingtono požiūrio į Rusijos projektą pasikeitimą

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Džo Baideno pergalė JAV prezidento rinkimuose yra susijusi su dujų karo eskalavimu dėl "Nord Stream-2" dujotiekio, rašo "Svenska Dagbladet".

  Švedijos leidinys mano, kad Baideno atėjimas į prezidento postą nepraneša apie Vašingtono požiūrio į Rusijos projektą pasikeitimą.

  "Priešingai: Džo Baidenas, jei tai įmanoma, yra net griežtesnis oponentas nei Donaldas Trampas", — sakoma straipsnyje.

  Žurnalistai priminė, kad dar būdamas viceprezidentu Baidenas teigė, jog dėl vamzdyno palei Baltijos jūros dugną Europa "taps dar labiau priklausoma" nuo Rusijos "mėlynojo kuro". Kaip geriausią alternatyvą jis įvardijo suskystintų gamtinių dujų tiekimą iš JAV.

  Straipsnio autoriai pabrėžė, kad "Nord Stream-2" klausimas Švedijai jau išspręstas, nes 2018 metų birželio mėnesį vyriausybė pritarė dujotiekio tiesimui per Švedijos ekonominę zoną.

  Vis dėlto ES lygmeniu, žurnalistų teigimu, šis klausimas kelia politines diskusijas gresiant JAV sankcijoms. Tuo tarpu politine prasme "Nord Stream-2" gali tikėtis tolesnio Vokietijos vyriausybės palaikymo.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Spalį Vašingtonas sustiprino ekonominius apribojimus "Nord Stream-2", išplėsdamas projektui PEESA paketo dėl Europos energetinio saugumo apsaugos veikimą. Sankcijos dabar taikomos įmonėms, teikiančioms paslaugas, įrangą ar finansavimą, skirtą modernizuoti ar įrengti laivus, dirbančius projekte.

  Kaip pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger), Vokietijos vyriausybės pozicija dėl dujotiekio lieka nepakitusi. Berlynas ne kartą sukritikavo ekstrateritorines sankcijas Rusijos projektui ir pabrėžė, kad tolimesni veiksmai bus derinami su partneriais Europoje.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  Bendrovė iš Norvegijos atsisakė sertifikuoti "Nord Stream-2"
  Dujų rinka 2020 metais: Europai pasisekė, Rusija išgyveno
  Tegai:
  Rusija, Europa, Švedija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos