07:26 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (544)

  Ketvirtadienį ar penktadienį JAV Valstybės departamentas ketina paskelbti ataskaitą apie įmones, kurios, jo manymu, yra susijusios su dujotiekio tiesimu

  VILNIUS, sausio 13 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas sausį perspėjo apie sankcijų riziką Europos įmonėms, kurios, pasak Vašingtono, padeda Rusijai tiesti "Nord Stream-2" dujotiekį. Apie tai praneša "Reuters", remdamasi šaltiniais.

  "Mes stengiamės pranešti įmonėms apie riziką ir raginame jas nutraukti dalyvavimą, kol nevėlu", — sakė agentūros šaltinis.

  Ketvirtadienį ar penktadienį Valstybės departamentas, anot "Reuters", ketina paskelbti ataskaitą apie įmones, kurios, jo manymu, yra susijusios su dujotiekio tiesimu.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, siekdamos tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Spalį Vašingtonas sustiprino ekonominius apribojimus "Nord Stream-2", išplėsdamas projektui PEESA paketo dėl Europos energetinio saugumo apsaugos veikimą. Sankcijos dabar taikomos įmonėms, teikiančioms paslaugas, įrangą ar finansavimą, skirtą modernizuoti ar įrengti laivus, dirbančius projekte.

  Kaip pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Kristoferis Burgeris (Christofer Burger), Vokietijos vyriausybės pozicija dėl dujotiekio lieka nepakitusi. Berlynas ne kartą sukritikavo ekstrateritorines sankcijas Rusijos projektui ir pabrėžė, kad tolimesni veiksmai bus derinami su partneriais Europoje.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (544)
  Tegai:
  Europa, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos