23:07 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (521)

  Vokietijos žaliųjų partijos vadovė taip pat apkaltino Rusijos vyriausybę siekiu panaudoti energetikos projektą dujų tranzitui per Ukrainą ir Lenkiją nutraukti

  VILNIUS, sausio 14 — Sputnik. Vokietijos žaliųjų partijos vadovė Annalena Baerbock paragino uždaryti neseniai Vokietijoje sukurtą aplinkos apsaugos fondą, kuris gali dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2" dujotiekį. Jos žodžius cituoja "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

  Ją piktina fondo, kuris įkurtas prisidengus gamtos apsauga, panaudojimas dujotiekio statyboms. Politikė taip pat apkaltino Rusijos vyriausybę siekiu panaudoti energetikos projektą dujų tranzitui per Ukrainą ir Lenkiją nutraukti.

  Строительство газопровода Северный поток-2 в Германии, архивное фото
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Vamzdynų fondas turi būti uždarytas", — sakė ji.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Vokietijos federalinės Meklenburgo-Pomeranijos federalinės žemės parlamentas nusprendė sukurti fondą "Nord Stream-2" projektui apsaugoti. Pasak žemės ministrės pirmininkės Manuelos Schwesig, pirmiausia fondas turės skatinti projektus, padedančius apsaugoti aplinką ir klimatą. Tačiau jis taip pat turės galimybę dalyvauti užbaigiant dujotiekį.

  Dujotiekio iš Rusijos į Vokietiją statyba turėjo būti baigta 2019 metų pabaigoje, tačiau tam sutrukdė JAV sankcijos. Dėl apribojimų Šveicarijos bendrovė "Allseas" pasitraukė iš projekto. Rusija turėjo ieškoti kito vamzdžių klojimo laivo, o objekto pristatymo data buvo atidėta neribotam laikui.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (521)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" galintis užbaigti laivas grįžo į Kaliningradą
  Didžiosios Britanijos parlamentaras "Nord Stream-2" pavadino realia problema
  Tegai:
  Lenkija, Rusija, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos