16:27 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Dujovežis turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų. Šiuo metu laivas prisišvartavo prie "Independence" terminalo

  VILNIUS, sausio 15 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Rusijos. Tai liudija laivo stebėjimo portalo "marinetraffic.com" duomenys.

  Tanklaivis "Coral Fungia" antradienį, sausio 12 dieną, paliko Rusijos Vysocko uostą ir penktadienį, sausio 15 dieną, 4:19 ryto, įplaukė į Klaipėdos uostą. Pasak SGD terminalo operatorės "Klaipėdos nafta", SGD vežėjas turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų. Šiuo metu laivas prisišvartavo prie plūduriuojančio terminalo "Independence".

  Tai paskutinis pristatymas pagal sausio mėnesio tvarkaraštį. Nuo mėnesio pradžios į Lietuvą atvyko keturi tanklaiviai su Rusijos SGD. Ankstesnis pristatymas — sausio 10 dieną — buvo toks pats.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos". Tačiau terminalas valstybei kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono spaudimo, nes Valstijos nori tiekti savo kurą Europos rinkoje.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva pirks SGD net iš "Gazprom", jei tai bus pelninga
  Sputnik Lietuva 2020 metų išvados: pagrindiniai išeinančių metų įvykiai
  Dujų rinka 2020 metais: Europai pasisekė, Rusija išgyveno
  Tegai:
  dujos, JAV, Lietuva, Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD

  Svarbiausios temos