19:21 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Baltarusijos ministras pirmininkas teigė, kad susitarimas Baltarusijos prekybininkams suteiks bent jau ne blogesnes sąlygas nei Baltijos šalių uostuose

  VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Maskva ir Minskas artimiausiu metu ketina pasirašyti tarpvyriausybinį susitarimą dėl Baltarusijos krovinių perkrovimo per Rusijos uostus. Tai pareiškė Baltarusijos ministras pirmininkas Romanas Golovčenka po derybų su Rusijos premjeru Michailu Mišustinu rezultatų.

  Pasak Baltarusijos ministrų kabineto vadovo, susitikime buvo aptartas baltarusiškų prekių, ypač naftos produktų, gabenimas per Rusijos uostus.

  "Šią užduotį prezidentas [Aleksandras Lukašenka] iškėlė dėl su gerai žinomo Baltijos šalių požiūrio į Baltarusiją ir jų nedraugiškos pozicijos. Todėl mes įgyvendiname šią užduotį ir artimiausiu metu planuojame pasirašyti tinkamą tarpvyriausybinį susitarimą, kuris sudarys ekonomines sąlygas mūsų prekybininkams, krovinių siuntėjams, bent jau ne blogesnes, nei turėjome Baltijos šalių uostuose", — cituoja jį BelTA agentūra.

  Jis pabrėžė, kad ekonominis poveikis Minskui "bus teigiamas".

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su Baltarusijos padėtimi po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Daugelis ekspertų mano, kad jei Baltarusijos tranzitas paliks Lietuvą, respublikos ekonomika smarkiai nukentės.

  Tegai:
  ekonomika, uostas, Maskva, Minskas

  Svarbiausios temos