14:25 2021 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV ekonomisto teigimu, valiutos padėtį komplikuoja ir besitęsianti koronaviruso pandemija bei padėtis ekonomikoje, kuri yra ties recesijos riba

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Ekonomistas Stivenas Roučas (Stephen Roach) priminė apie savo prognozę, kad dolerio kotiruotės iki 2021 metų pabaigos sumažės 35 proc., ir pareiškė esąs įsitikinęs, kad valiuta toliau silpnės.

  "Mes kol kas esame tik trečiame beisbolo rungtynių raunde iš devynių. Jei prognozė išsipildys, tai taps svarbiu signalu pirmaisiais 46-ojo Amerikos prezidento Džo Baideno prezidentavimo metais", — parašė jis straipsnyje leidiniui "Bloomberg".

  Jis taip pat įvardijo tris pagrindines priežastis, kurios, jo nuomone, prisideda prie dolerio žlugimo:

  Pasak straipsnio autoriaus, valiutos padėtį komplikuoja ir besitęsianti koronaviruso pandemija bei padėtis ekonomikoje, kuri yra ties recesijos riba. Dabartinės sąlygos, pažymi ekonomistas, verčia administraciją siūlyti dar vieną reikšmingą ekonominės pagalbos paketą.

  "Toks sprendimas turės pasekmių bet kuriai ekonomikai. Amerika neturi pakankamai santaupų", — teigė jis.

  Be to, šiuo metu, pasak eksperto, Amerikos ekonomika yra labai priklausoma nuo užsienio pinigų, nes šalies grynųjų vidaus santaupų lygis nukrito iki žemiausio lygio per visą istoriją.

  Dar šia tema

  Trampui išėjus, FT paskelbė apie ES planus sumažinti "dolerio dominavimą"
  Tegai:
  valiuta, JAV

  Svarbiausios temos