17:51 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Pranešime teigiama, kad įmonės vadovas mano, jog dujotiekio projektas bus užbaigtas ir yra būtinas

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Vokietijos "Uniper", viena iš "Gazprom" partnerių įgyvendinant projektą "Nord Stream-2", vadovas Andreas'as Schierenbeck'as mano, kad dujotiekis bus baigtas, nepaisant politinio spaudimo, ir tiki jo būtinumu. Tai jis pareiškė per kalbą Europos dujų konferencijoje, praneša RIA Novosti.

  "Manau, kad jis bus baigtas, nes liko nebaigta tik nedidelė projekto dalis. Aš visiškai esu įsitikinęs, kad "Nord Stream-2" bus baigtas. Ir aš vis tiek manau, kad šis projektas yra būtinas", — sakė jis, atsakydamas į klausimą apie riziką neužbaigti "Nord Stream-2" statybos dėl politinio spaudimo.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendra galia siekia 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, kurios savo suskystintas gamtines dujas siekia tiekti ES, taip pat Ukraina ir daugybė Europos šalių. 2019 m. gruodžio mėn. Valstijos įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos bendrovė "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbus projekte.

  2020 metų gruodžio mėnesį vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžių. Todėl, pasak "Nord Stream 2 AG" (projekto operatorius), iš viso dujotiekio ilgio (2 460 kilometrų) liko neužbaigta maždaug 148 kilometrai dujotiekio — 120 kilometrų liko Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuną" nuo sausio 15 d., Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tuo tarpu sausio mėnesį JAV išplėtė sankcijas prieš "Nord Stream-2", įtraukdamos bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus laivų krovimui atnaujinti, teikiančias įmones. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės jo patvirtinti. Nuo sausio 19 dienos JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus".

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)
  Tegai:
  Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos