12:00 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)

  Iš trijų anksčiau ministerijos pateiktų pasiūlymų Vyriausybė šiuo metu svarsto tik vieną — dėl ribojimų slidinėjimo centruose

  VILNIUS, sausio 27 — Sputnik. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė įvertino galimybę sušvelninti karantino ribojimus Lietuvos verslui.

  "Kol kas tokių sprendimų priimta nėra, jokių konkrečių datų nėra fiksuota", — sakė ji.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerija anksčiau pateikė Vyriausybei tris pasiūlymus palengvinti karantino sąlygas. Ministerijos nuomone, vasario 1 dieną jau būtų galima slidinėti lauko kalnų slidinėjimo centruose, kurių Lietuvoje yra šeši. Vasario 8 dieną galėtų atsidaryti parduotuvės, turinčios išėjimus į lauką, taip pat būtų atnaujintas grožio paslaugų teikimas, tačiau su dideliais apribojimais.

  Atsakydama į ministerijos siūlymus, Šimonytė tik pažymėjo, kad šiuo metu tęsiasi derybos dėl slidinėjimo centrų.

  "Ekonomikos ir inovacijos ministerijos pasiūlymai yra, turbūt, parengti atsižvelgiant į ministerijos mandatą. Žinoma, pakankamai atsakingai vertinant situaciją ir sudėliojant tam tikrus etapiškumus. Dėl slidinėjimo centrų ta diskusija vyksta ir, manau, kad dar vyks kelias artimiausias dienas", — pridūrė premjerė. 

  Pasak premjerės, naujausi duomenys ir dinamika bus aptariami šį penktadienį vyksiančiame Vyriausybės pasitarime ir pirmadienio Valstybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

  Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną, jo sąlygos sugriežtintos gruodžio mėnesio viduryje. Uždaryta daugelis parduotuvių, sporto ir laisvalaikio praleidimo vietų, apribotas žmonių judėjimas tarp savivaldybių ir susibūrimai namuose ir viešose vietose.

  Trečiadienį Vyriausybė pratęsė karantiną dar mėnesiui, iki vasario 28 dienos.

  Nuo pandemijos pradžios šalyje nustatyta 179 212 koronaviruso atvejų, mirčių skaičius pasiekė 2 716.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1405)
  Tegai:
  karantinas, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos