23:03 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tokia šalis kaip Baltarusija, neturinti prieigos prie jūros, yra suinteresuota nebūti priklausoma nuo vieno žaidėjo, mano portalo "PortNews" vyriausiasis redaktorius Vitalijus Černovas

  VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. Baltarusijai naudinga perorientuoti krovinius iš Baltijos šalių uostų į Rusijos uostus, interviu Sputnik Lietuva pareiškė portalo "PortNews" vyriausiasis redaktorius Vitalijus Černovas.

  "Kadangi bet kuri šalis, ypač jei ji neturi prieigos prie jūros, yra suinteresuota nepriklausyti nuo vieno žaidėjo ar kažkokių vienų žaidėjų, tai, žinoma, ji suinteresuota tuo, kad visada būtų kažkokie atsarginiai variantai skirtingoms situacijoms. Kad būtų įmanoma tuo atveju, jei dėl kokių nors priežasčių bus neįmanoma perkrauti krovinių, pavyzdžiui, per Baltijos šalių uostą, tada tai būtų galima padaryti per Rusijos uostus, todėl tam tikras Baltarusijos susidomėjimas čia taip pat gali būti", — pasakė jis.

  Černovas pabrėžė, kad Baltarusijos naftos produktai daugiausia perkraunami per Lietuvos uostą.

  "Dabar, kiek suprantu, kalbama apie maždaug trijų–šešių milijonų tonų Baltarusijos naftos produktų perkrovimą per Rusiją. Tai ne viskas, ką Baltarusija eksportuoja, bet jei bus trys milijonai tonų, tada tai bus reikšmingas kiekis Lietuvos naftos produktų eksportui. Tai apie 40 proc., galbūt", — pasakė jis.

  Anksčiau pranešta, jog Rusijos vyriausybė patvirtino tarpvyriausybinio susitarimo dėl Baltarusijos naftos produktų perkrovimo Rusijos uostuose organizavimo projektą. Susisiekimo ministerijai pavesta surengti derybas su Baltarusija ir pasiekus susitarimą pasirašyti minėtą susitarimą Rusijos vyriausybės vardu.

  Pagal susitarimo projektą šiais metais Rusijos uostai gali perkrauti iki dviejų milijonų tonų Baltarusijos naftos produktų.

  Krovinių nukreipimo iš Baltijos šalių į Rusijos uostus klausimas iškilo po griežtų Lietuvos pareiškimų ir veiksmų, susijusių su padėtimi Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo Aleksandras Lukašenka.

  Dar šia tema

  Šiandien nafta, rytoj trąšos — Lietuva praranda Baltarusijos tranzitą?
  Ekonomistas: Minskas nuosekliai pašalina Lietuvą iš naftos produktų tranzito
  Tranzitas išvyks neatsisveikinęs. Ką daryti Lietuvai be baltarusiškų krovinių
  Tegai:
  uostas, tranzitas, Baltarusija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos