18:05 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (591)

  Be to, kaip pažymėjo Šrioderis, jei FRG sustabdys "Nord Stream-2" užbaigimą, tai energetikos požiūriu ji "nukirs šaką, ant kurios sėdi"

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis interviu "Rheinische Post" sakė, kad "Nord Stream-2" yra skirtas naujos kartos energijai tiekti, o su vamzdynais susijusios atakos prieš Rusiją nesutampa su daugumos Vokietijos žmonių nuomone. 

  Šrioderis pažymėjo, kad suskystintos gamtinės dujos (SGD), kurias JAV nori tiekti Vokietijai, "yra kenksmingos aplinkai, jos taip pat yra brangesnės ir ne tokios patogios naudoti kaip dujotiekio dujos". 

  "Jei sustabdysime užbaigimą, tada energetikos požiūriu nukirsime šaką, ant kurios sėdime", — RIA Novosti cituoja Šrioderį. 

  Šiuo atžvilgiu jis taip pat pabrėžė, kad spaudoje išreikšta kritika dėl vamzdyno neatspindi daugumos vokiečių nuomonės.

  "Dauguma apklausos respondentų sako, kad dujotiekis turi būti užbaigtas. Yra skirtumas tarp to, kas kartais rašoma spaudoje, ir to, ko žmonės iš tikrųjų nori", — sakė buvęs Vokietijos kancleris ir pridūrė, kad "išpuoliai prieš Rusiją" nėra daugumos Vokietijos gyventojų nuomonė. 

  Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų. 

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos. 

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus".

  Kremlius tvirtino apgailestaujantis dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (591)

  Dar šia tema

  Rusijos URM tikisi, kad ES pasipriešins šantažui dėl "Nord Stream-2"
  ES paskelbė apie sunkius santykius su Rusija
  Europa bando išsaugoti santykius su Rusija ir savo ateitį
  Tegai:
  suskystintos gamtinės dujos (SGD), gamtinės dujos, dujos, JAV, Vokietija, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos