13:07 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad respublika turi naujų galimybių finansuoti infrastruktūros projektus

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lietuva nusprendė prisijungti prie Trijų jūrų iniciatyvos investicinio fondo, praneša Finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  Vilnius prioritetiniams projektams įgyvendinti turėtų skirti 20 milijonų eurų.

  Finansų ministras Vilius Šapoka sakė, kad respublika turi naujų galimybių finansuoti infrastruktūros projektus ir kartu kurti praktines galimybes stiprinti Europos ekonominius ryšius.

  Jis pabrėžė, kad fondas, bendradarbiaudamas su privačiais investuotojais, reikšmingai prisidės prie tvarios trijų jūrų regionų ekonominės plėtros įgyvendindamas energetikos, transporto ir skaitmeninimo srities infrastruktūros projektus.

  Parengtas 48 projektų sąrašas, iš jų šeši projektai (elektros tinklų sinchronizavimas, GIPL, SGD terminalo įsigijimas, "Rail Baltica", "Via Baltica", "Viking") yra strategiškai svarbūs Lietuvai ir regionui, ir jiems įgyvendinti reikalingos bendros politinės ir finansinės pastangos. 

  Trijų jūrų iniciatyva siekiama susieti Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros regionus šiuolaikinėmis transporto, energetikos ir skaitmeninėmis jungtimis.

  Trijų jūrų iniciatyva, šiemet pažyminti penktąjį jubiliejų, vienija 12 Europos Sąjungos šalių, esančių tarp Baltijos, Juodosios ir Adrijos jūros. Estija šiais metais rengia aukščiausiojo lygio susitikimą.

  Tegai:
  Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, Lietuva

  Svarbiausios temos