19:58 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Skuodis pabrėžė, kad tai bus įmanoma, jei bus pakankamas finansavimas ir nebus vėluojama vykdyti viešuosius pirkimus

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Lietuvos susisiekimo ministerijos vadovas Marius Skuodis mano, kad reikėtų paspartinti tarptautinės magistralės "Via Baltica" statybą, nes jam netinka projekto užbaigimo data (2025 metai). Tai jis pareiškė praėjusį trečiadienį Seimo Ekonomikos komiteto posėdyje.

  Skuodis pažadėjo rasti būdų, kaip paspartinti įgyvendinimą.

  "Viską planuotume pabaigti geriausiu atveju, jeigu turime finansus, su viešaisiais pirkimais niekas nevėluoja, tai 2025 metų pabaigoje. Ir tai yra tikrai nuviliantys duomenys", — sakė jis.

  Pasak ministro, iki 2024 metų pabaigos planuojama nutiesti maždaug pusę atkarpos nuo Lenkijos sienos iki Marijampolės, o tuo tarpu Lenkija planuoja savo dalį nutiesti 2022–2023 metais.

  "Žiūrim, ar įmanoma kažką pagreitinti. Dirbame su žemės paėmimo procedūromis, techninio projekto parengiamieji darbai vyksta", — sakė jis.

  Automobilių srautas palei "Via Baltica" yra didžiausias Lietuvoje, priminė Susisiekimo ministerijos vadovas.

  Magistralė "Via Baltica"

  Magistralė "Via Baltica" eina iš Talino į Varšuvą ir yra judriausias kelias Lietuvoje: per ją eina dideli krovinių transporto srautai iš Vakarų Europos.

  Praėjusių metų pabaigoje buvo užbaigta ruožo tarp Kauno ir Marijampolės rekonstrukcija. Toliau planuojama rekonstrukcija nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos valstybės sienos.

  Bendras "Via Baltica" ilgis šalies teritorijoje yra 274 km. Magistralei suteiktas ypatingos valstybinės svarbos statusas.

  Tegai:
  Susisiekimo ministerija, Via Baltica

  Svarbiausios temos