04:40 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusijos Federacija pabrėžia, kad gali pasiūlyti panašias sąlygas gabenimui geležinkeliu

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Naftos produktų gabenimas iš Baltarusijos į Rusijos uostus respublikai kainuos ne daugiau kaip perkrovimas per Baltijos šalis, pirmadienį sakė Rusijos geležinkelių generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Šilo.

  "Kiek aš žinau, abiejų šalių vyriausybių susitarimas yra tas, kad kainos nekils. Mes įvertinome geležinkelio komponentą, galiu pasakyti, kad atsižvelgdami į Baltarusijos tarifą, Rusijos geležinkelių tarifą, nuolaidų gabenant skirtingas nomenklatūros grupes, pasirodo, kad geležinkelyje mes jau turime panašias sąlygas", — sakė jis.

  Šilo pažymėjo, kad dar anksčiau Rusijos geležinkeliai įvedė 50 % nuolaidą naftos produktų perkrovimui iš Baltarusijos į Rusijos šiaurės vakarų uostus ir tuščių cisternų grąžinimui. Ši nuolaida galioja iki 2025 metų pabaigos.

  Pagal Rusijos vyriausybės įsakymą dvišalis Minsko ir Maskvos susitarimas dėl naftos produktų gabenimo galioja iki 2023 metų gruodžio 31 dienos.

  Primename, kad Aleksandras Lukašenka rugpjūčio pabaigoje pasiūlė nukreipti visus krovinių srautus iš Lietuvos. Tada jis pažymėjo, kad "30 % Lietuvos biudžeto sudaro mūsų krovinių srautai per Lietuvą". Lukašenka mano, kad Vilnius "prisigėrė" ir atėjo laikas "pastatyti jį į vietą".

  Anksčiau Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas sakė, kad Rusija tariasi dėl 4–6 milijonų tonų Baltarusijos naftos produktų nukreipimo iš Lietuvos į Rusijos uostus. Jūrų uostuose vis dar yra laisvų pajėgumų naftos produktams perkrauti, taip pat yra galimybė sukurti abipusiškai naudingas ekonomines sąlygas su Baltarusijos partneriais. Pirmiausia kalbama apie šiaurės vakarų uostus — Ust Lugą, Primorską ir Sankt Peterburgą.

  Tegai:
  krovinių vežimas, Baltijos šalys, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos