21:09 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pernai pavasarį Kijevas per pandemiją sustabdė elektros energijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos. Po to Ukrainos pareigūnai neturėjo sutarimo dėl būtinybės atnaujinti tiekimą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Rusijos, rodo "Ukrenergo" interneto svetainės duomenys.

  "Rusija: eksportuota 0 MWh, importuota 200 MWh", — sakoma bendrovės infografikoje.

  2020 metų balandžio mėnesį Kijevas per pandemiją sustabdė elektros energijos importą iš Rusijos ir Baltarusijos. Po to Ukrainos pareigūnai negalėjo susitarti tarpusavyje dėl būtinybės atnaujinti tiekimą.

  Laikinai einantis šalies energetikos ministro pareigas Jurijus Vitrenka teigė, kad pasisako už "pagrįstus apribojimus". Jis taip pat mano, kad būtina atsijungti nuo bendros energetikos sistemos su šiomis šalimis ir susijungti su europine.

  Gruodžio 16 dieną nutarimas dėl importo nutraukimo dėl pandemijos buvo panaikintas: Nacionalinė valstybės reguliavimo energetikos ir komunalinių paslaugų srityje komisija (NEURCU) pakeitė aukcionų organizavimo tvarką, kuri leido prekybininkams importuoti elektrą iš Rusijos ir Baltarusijos nuo 2021 metų sausio 1 dienos.

  Sausio 3 dieną Ukraina atnaujino elektros energijos importą iš Baltarusijos, šiandien — iš Rusijos.

  Tegai:
  elektra, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos