06:07 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dėl koronaviruso pandemijos daugelis šalių patyrė ekonominę žalą — dėl karantino dauguma įmonių buvo priverstos laikinai sustabdyti darbą

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Tarptautinis valiutos fondas (TVF) po virtualaus vizito pasveikino Lietuvos priemones kovoje su koronaviruso pandemijos ekonominėmis pasekmėmis. Apie tai pranešė Lietuvos finansų ministerijos spaudos tarnyba.

  TVF ekspertai pažymi, kad Lietuvos vyriausybės atsakas į COVID-19 pandemijos sukeltą "šoką", įgyvendinant anticiklinę fiskalinę politiką ir teikiant paramą įmonėms bei nukentėjusių sektorių darbuotojams, buvo tinkamas ir savalaikis, tačiau toliau būtina užtikrinti šių priemonių tikslingumą ir efektyvumą. Pabrėžiama, kad Lietuvos banko veiksmai reikšmingai prisidėjo prie neigiamo sukrėtimo poveikio mažinimo ekonomikai ir finansų sistemai — atlaisvintas anticiklinio kapitalo reikalavimas bankams padėjo palaikyti ūkio kreditavimo apimtis neužtikrintumo akivaizdoje.

  "Džiaugiamės, kad iš esmės sutampa mūsų ir TVF ekspertų vertinimai tiek dėl trumpojo laikotarpio atsako į pandemiją, tiek ir dėl struktūrinių Lietuvos iššūkių bei būdų juos spręsti. Sutarėme, kad šiuo metu itin svarbu tęsti palaikančią fiskalinę politiką, padedant šalies ekonomikai atsistoti ant kojų, o siekiant geresnės viešųjų paslaugų kokybės — nuo švietimo iki sveikatos apsaugos — gyventojams ir viešųjų finansų tvarumo ilguoju laikotarpiu — ieškoti papildomų pajamų šaltinių, kurie neribotų ūkio augimo", — pasakė finansų ministrė Gintare Skaistė.

  Savo ruožtu Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pareiškė, kad šiandien, nepaisant pandemijos nenuspėjamumo, bankų sektorius Lietuvoje demonstruoja stabilumą ir likvidumą. Siekiant spartinti Lietuvos ekonomikos atsigavimą toliau būtina užtikrinti tvarų ir sklandų skolinimą bei susitelkti į tai, kad tolesnė parama būtų tikslingai nukreipta į struktūrines reformas, kuriančias pridėtinę vertę, mano jis.

  Diskusijų su TVF metu finansų ministrė Skaistė pabrėžė, kad vienas kertinių jos, o tuo pačiu ir visos Vyriausybės, prioritetų — mokesčių sistemos teisingumo didinimas, siekiant sumažinti socialinę nelygybę ir kovoti su skurdu.

  Taip pat buvo pažymėta, kad ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo instrumento lėšas numatoma nukreipti į struktūrinių reformų įgyvendinimą, o atslūgus pandemijos bangai bus palaipsniui grįžtama prie fiskalinių rezervų atstatymo.

  Dėl koronaviruso pandemijos daugelis šalių patyrė ekonominę žalą — dėl karantino dauguma įmonių buvo priverstos laikinai sustabdyti veiklą.

  Karantinas respublikoje buvo įvestas praėjusių metų lapkritį. Naujausiu Vyriausybės sprendimu jis buvo pratęstas iki vasario 28 dienos.

  Bendras COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios viršijo 182 tūkst. Iš viso nuo koronaviruso mirė 2 825 žmonės.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1424)

  Dar šia tema

  Statistikos departamentas atskleidė, kaip pasikeitė darbo užmokestis Lietuvoje
  Statistikos departamentas: auga eksportuotų ir importuotų prekių kainos
  Lietuvos BVP vienam gyventojui pernai sudarė 84 proc. ES vidurkio
  Ekonomistas: pandeminės krizės metu BVP buvo tik 1,2 proc. mažesnis nei prieš metus
  Tegai:
  ekonomika, koronavirusas, pandemija, Lietuva, Tarptautinis valiutos fondas (TVF)

  Svarbiausios temos