21:23 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad atliekų jėgainei pradėjus komercinę veiklą, jos elektrinė galia sieks apie 20 MW, o šiluminė galia — apie 60 MW

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) pagamino pirmąją elektros energiją, praneša VKJ spaudos tarnyba.

  "Pirmoji elektros energijos gamyba žymi ypač svarbų projekto etapą, kuomet statomas energetikos objektas iš katilinės tampa elektrine ir viename technologiniame procese gaminama ne tik šiluma, bet ir elektros energija. Šiuo metu vykdomi garo turbinos su generatoriumi paleidimo derinimo darbai pagal įrangos gamintojo ir "Litgrid" reikalavimus. Sėkmingai juos užbaigę, pereisime į stabilaus darbo režimą, o kiek vėliau ir į komercinės eksploatacijos etapą", — sako laikinasis VKJ vadovas, finansų ir administravimo direktorius Arūnas Žilys.

  Pažymima, kad atliekų jėgainei pradėjus komercinę veiklą, jos elektrinė galia sieks apie 20 MW, o šiluminė galia — apie 60 MW.

  Taip pat planuojama, kad per metus jėgainė padės išvengti net 160 tūkstančių tonų atliekų, kurios kitu atveju patektų į Lietuvos sąvartynus.

  Tegai:
  Vilnius, elektros energija, energija

  Svarbiausios temos