20:19 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šių metų pradžioje didžiausio pirkėjų dėmesio sulaukė žemės sklypai, butai ir gyvenamieji namai

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Naujuosius metus nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka pradėjo pakankamai aktyviai — sudarytų ir įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių kiekis beveik nesiskyrė nuo praėjusių metų, praneša Registrų centras.

  Pirmąjį šių metų mėnesį iš viso įregistruota beveik 10 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai yra 0,3 proc. daugiau nei 2020 metų sausį, tačiau 23 proc. mažiau nei 2020 metų gruodį.

  Sausį visoje šalyje įregistruota 2,6 tūkst. butų pardavimų, tai 11 proc. mažiau nei 2020 metų pirmąjį mėnesį ir 20 proc. mažiau nei praėjusių metų gruodį. Vis dėlto, tai keliais procentais viršija pastarųjų penkerių metų sausio butų pardavimų vidurkį (2,5 tūkst.).

  Šių metų pradžioje taip pat įregistruota 0,9 tūkst. individualių gyvenamųjų namų pardavimų — 1 proc. daugiau nei 2020 metų sausį, bet 29 proc. mažiau nei praeitų metų gruodį. Palyginti su pastarųjų kelių metų sausio vidurkių, šių metų sausio rezultatas yra ketvirtadaliu didesnis.

  Sausį visoje šalyje įregistruota ir daugiau kaip 4,9 tūkst. žemės sklypų savininkų pasikeitimų. Tai yra 6 proc. daugiau nei praeitų metų sausį, bet 22 proc. mažiau nei 2020 metų gruodį, o palyginti su ilgesnio laikotarpio sausio sklypų pardavimais, šie metai buvo ketvirtadaliu rezultatyvesni.

  Dar šia tema

  Darbdavių apklausa: reikės mažiau darbuotojų, atlyginimams bus skirta mažiau lėšų
  Šią savaitę į švietimo įstaigas atėjo apie 3 tūkst. mokinių
  Daugiau nei trečdalis darbdavių planuoja investuoti į darbuotojų mokymus
  Tegai:
  nekilnojamas turtas, Registrų centras

  Svarbiausios temos