15:36 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (598)

  Austrijos "OMV" vadovas Raineris Zelė laukia, kad kuo greičiau būtų užbaigtos "Nord Sream-2" statybos, nes tai yra bendrovės, kaip finansinio investuotojo, tikslas

  VILNIUS, vasario 4 — Sputnik. Austrijos "OMV" vadovas Raineris Zelė (Rainer Seele) sakė, jog tikisi, kad "Nord Stream-2" dujotiekio statybos kuo greičiau bus užbaigtos, rašo RIA Novosti.

  "Aš laikau sukryžiavęs pirštus už mūsų kolegas Šveicarijoje ("Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatorius — Sputnik), kad jie kuo greičiau užbaigtų statybas, nes tai yra mūsų, kaip finansinio investuotojo, tikslas", — sakė jis per kasmetinę įmonių konferenciją.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją nutiesti dvi dujotiekio, kurio bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, linijas. Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, siekiančios tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES, taip pat nemažai Europos šalių.

  Sausio 1 dieną JAV Senatas balsavo už gynybos biudžetą 2021 metams. Dokumente, be kita ko, numatyta išplėsti sankcijas prieš "Nord Stream-2".

  Gruodžio mėnesį Vokietijos vandenyse buvo baigta tiesti 2,6 kilometro ilgio dujotiekio atkarpa. Dabar būtina pakloti atkarpą Danijos vandenyse, remiantis preliminariais žiniasklaidos vertinimais, jos ilgis sieks apie 150 kilometrų.

  Dėl naujų JAV apribojimų Norvegijos bendrovė "Det Norske Veritas — Germanischer Lloyd" (DNV GL), Šveicarijos bendrovė "Zurich Insurance" ir Danijos bendrovė "Ramboll" atsisakė bendradarbiauti su "Nord Stream-2".

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (598)

  Dar šia tema

  Vokietijos "Uniper" vadovas tiki "Nord Stream-2" reikalingumu
  Vokietija pranešė, kad "Nord Stream-2" bus baigtas statyti
  Merkel ir Baidenas aptarė "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos