00:52 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  SGD terminalo operatorės "Klaipėdos naftos" teigimu, laivas turėtų pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko antra vasarį suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Rusijos. Apie tai praneša "Marinetraffic.com" portalas.

  Tanklaivis "Coral Fungia" trečiadienį paliko Rusijos Vysocko uostą ir penktadienio rytą atplaukė į Klaipėdą. SGD terminalo operatorės "Klaipėdos naftos" duomenimis, laivas turi pristatyti 9,5 tūkst. kubinių metrų dujų.

  Pirmasis tanklaivis į Lietuvą atvyko mėnesio pradžioje ir pristatė panašų kiekį SGD. Kitas pristatymas planuojamas pagal KN tvarkaraštį vasario 9 dieną, iš viso vasario mėnesį Lietuva planuoja gauti 185,5 tūkst. kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia šį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos". Tačiau terminalas valstybei kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono spaudimo, nes Valstijos nori tiekti savo kurą Europos rinkoje.

  Dar šia tema

  Buvęs Vokietijos kancleris priminė apie JAV dujų trūkumus
  Pirmasis tanklaivis vasarį: Lietuva gavo naują SGD partiją iš Rusijos
  Ekspertas: Baltarusijos naftos praradimas Lietuvai nežada nieko gero
  Tegai:
  Rusija, SGD, Lietuva

  Svarbiausios temos