06:19 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Tuo tarpu Europos Komisija siekia užtikrinti, kad šis dujotiekis, jei jis bus pastatytas, veiktų pagal pagrindinius Europos energetikos teisės aktų principus

  VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. "Nord Stream-2" projektą įgyvendina privačių įmonių grupė, ir Europos Sąjunga negali sutrukdyti joms tiesti dujotiekio, jei Vokietija tam pritaria, RIA Novosti pasakė Europos Komisijos (EK) atstovas Peteris Stano, komentuodamas kai kuriuos pareiškimus apie tai, kad ES reakciją į tinklaraštininko Aleksejaus Navalno situaciją galima susieti su "Nord Stream-2".

  "Nord Stream-2" yra privačių įmonių grupės projektas, ir mes negalime sutrukdyti įmonėms jo statyti, jei tam pritaria Vokietijos vyriausybė. Jei šios įmonės užbaigs dujotiekio statybą, jos turėtų žinoti, kad reikės veikti (dujotiekis turės veikti — Sputnik) pagal Europos Sąjungos teisės aktus. Tai yra maksimumas, ką galime padaryti Europos Sąjungos lygiu", — pasakė Stano.

  Jis taip pat priminė, kad Europos Komisija siekia užtikrinti, jog šis dujotiekis, jei jis bus pastatytas, veiktų pagal pagrindinius Europos energetikos teisės aktų principus.

  Čekijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Tomašas Petršičekas (Tomáš Petříček) po teismo sprendimo dėl realaus Navalno įkalinimo termino antradienį pareiškė, kad ES turėtų grįžti prie sankcijų Rusijai temos. Panašų pareiškimą padarė ir Lenkijos prezidento kanceliarijos vadovas, kuris pažymėjo, kad pirmiausia turi būti kalbama apie "Nord Stream-2". Tuo pat metu Austrijos užsienio reikalų ministerija pasisako prieš ES sankcijų Rusijai dėl Navalno susiejimą su "Nord Stream-2".

  Panašų pareiškimą paskelbė ir Vokietija. Oficialus šalies ministrų kabineto atstovas pareiškė, kad šalies vyriausybės pozicija "Nord Stream-2" atžvilgiu išlieka nepakitusi. Anksčiau Vokietija ne kartą pareiškė, kad mano, kad projektas yra komercinis, o ne politinis, todėl turi būti baigtas.

  "Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Šiam projektui aktyviai priešinasi Jungtinės Valstijos, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Dar šia tema

  Ekspertas paaiškino galimą JAV pozicijos pasikeitimą dėl "Nord Stream-2"
  Merkel ir Baidenas aptarė "Nord Stream-2"
  "OMV" vadovas "sukryžiavęs pirštus" laukia "Nord Stream-2" užbaigimo
  Lenkijos ekspertas įvertino galimybes sustabdyti "Nord Stream-2" tiesimą
  Tegai:
  Europos Komisija (EK), Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, ES

  Svarbiausios temos