07:38 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Šiuo metu padėtis aplink "Nord Stream 2" dujotiekį pateko į aklavietę, sako Norbertas Riotgenas, Bundestago Užsienio politikos komiteto vadovas

  VILNIUS, vasario 6 — Sputnik. Interviu "Deutschlandfunk" Bundestago Užsienio politikos komiteto vadovas Norbertas Riotgenas (Norbert Röttgen) pasiūlė laikiną dujotiekio statybos moratoriumą, kurio metu ES, Rusija ir JAV pradės derybas, skirtas išspręsti pagrindines Vakarų baimes, susijusias su galimu naujojo dujotiekio, kaip geopolitinio ginklo, panaudojimu.

  "Sankcijos yra priemonė, per kurią išreiškiamas absoliutus bet kokio reiškinio nepriimtinumas, — sakė jis. — Be to, bendruomeniškumo idėja išreiškiama sankcijomis — ta prasme, kad bausmės nėra vienpusė priemonė, o bendros valios išraiška".

  Šiuo atžvilgiu Riotgenas išreiškė savo požiūrį į tai, kas vyksta aplink "Nord Stream 2", kuriam reikalauja skirti sankcijas kelios ES šalys. Pasak Riotgeno, šiuo metu situacija aplink projektą pateko į aklavietę. Kaip problemos sprendimą politikas pasiūlė JAV, Rusijai ir ES susitarti dėl dujotiekio statybos moratoriumo.

  Tuo tarpu, pasak jo, moratoriumas neturėtų būti vertinamas kaip baudžiamoji priemonė, o kaip pertrauka, kurios metu šalys turėtų pradėti derybas, skirtas pagrindinėms Vakarų šalių baimėms numalšinti. Pirmiausia kalbama apie baimes, susijusias su tuo, kad naujasis dujotiekis gali būti naudojamas kaip geopolitinis ginklas prieš Rytų Europos šalis. Kaip pažymi Riotgenas, ši galimybė bus atmesta, pasitelkus veiksmingas taisykles ir tarptautinius susitarimus.

  Pasak Riotgeno, energijos tiekimui reikalingas patikimumas, kurio šiuo metu neturi nė viena pusė. Tačiau moratoriumas, po kurio uždraudžiama naudoti dujotiekį kaip geopolitinį ginklą, padės sukurti ilgalaikio bendradarbiavimo pagrindą.

  Kaip pažymi politikas, moratoriumo iniciatyva yra dar vienas Vakarų šalių bandymas užmegzti santykiais, pagrįstais taisyklėmis su Rusija.

  "Mano kritika Putino vidaus ir energetikos politikai visada eina greta su ištiesta ranka. Mes norime bendradarbiauti su Rusija", — leidinyje cituojami Riotgeno žodžiai.

  "Nord Stream-2" projektui nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos aktyviai priešinasi JAV, kurios nori savo suskystintas gamtines dujas tiekti ES, taip pat Ukraina ir kelios Europos šalys. Rusijos Federacija ne kartą pareiškė, kad šis projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (632)

  Dar šia tema

  "Nord Stream-2" sustabdyti neįmanoma. Vokietijos ministrė ištarė stebuklingą žodį 
  Žiniasklaida: JAV pasirengusi pradėti dialogą dėl sankcijų panaikinimo "Nord Stream-2"
  "OMV" vadovas "sukryžiavęs pirštus" laukia "Nord Stream-2" užbaigimo
  Tegai:
  ES, Rusija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos