06:40 2021 Kovo 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1866
 • RUB88.7408
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nepaisant to, kad pernai laivų skaičius Klaipėdos uoste mažėjo, pajamų iš rinkliavų gauta daugiau

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Preliminariais duomenimis, 2020 metais Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pajamos iš viso siekė 66,16 mln. eurų ir 2 mln. eurų (3,3 %) viršijo 2019 metų pajamas.

  "Uosto direkcijos investicijos (pernai investuota 51,4 mln. eurų) koreliuoja tiek su krovinių apimtimis, tiek su pajamomis: labiau išvystyta uosto infrastruktūra sąlygoja daugiau krovinių, o daugiau krovinių reiškia ir didesnius laivus, iš kurių surenkama daugiau rinkliavų. Visa ši grandinė generuoja didesnę naudą valstybės ekonomikai", — teigia Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

  Pranešama, kad didžiąją uosto pajamų dalį sudaro rinkliavos iš laivų savininkų už naudojimąsi uostu. Pernai jos siekė 58,02 mln. eurų, tai yra beveik 2 mln. eurų (+3,1 %) daugiau nei užpernai. Paėjusiais metais 5,3 % augo ir žemės nuomos pajamos, jos sudarė 7,94 mln. eurų.

  Anot Latako, nepaisant to, kad pernai laivų skaičius Klaipėdos uoste mažėjo beveik 5 %, tačiau pajamų iš rinkliavų gauta daugiau. Tai rodo, kad laivų parametrų didėjimo tendencijos yra akivaizdžios.

  "Tad uostą turime vystyti, kad jis atitiktų besikeičiančios rinkos poreikius, infrastruktūrą būtina orientuoti į uosto pralaidumo ir laivybos saugumo didinimą. Tokia kryptimi ir einame — besibaigiant metams pasirašytos sutartys dėl išskirtinai svarbių infrastruktūros projektų — bangolaužių rekonstrukcijos ir uosto gilinimo iki 15 m", — pabrėžia Latakas.

  Praėjusių metų Uosto direkcijos pajamos buvo didžiausios per visą uosto istoriją. Preliminariais duomenimis, per 2020 metus Uosto direkcija uždirbo 35,67 mln. eurų pelno prieš pelno mokestį, tai yra 5,5 % daugiau nei 2019 m., kai pelnas prieš mokesčius siekė  33,81 mln. eurų.

  Dar šia tema

  SEB ekonomistai papasakojo, kaip pasikeis Lietuvos ekonomika po Velykų
  Vyriausybė panaikino ankstesnės Vyriausybės ekonomikos DNR planą
  Ekonomistas: pandeminės krizės metu BVP buvo tik 1,2 proc. mažesnis nei prieš metus
  TVF pagyrė Lietuvą už ekonomines priemones kovoje su pandeminiu "šoku"
  Tegai:
  pandemija, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos