14:41 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Rusijos kompanija pabrėžė, kad "jie nusitaikę užbaigti dujotiekio statybą ir laiku jį pradėti eksploatuoti"

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Dujotiekio "Nord Stream-2" atkarpą Danijos vandenyse planuojama užbaigti statyti šių metų balandį, pareiškė "Gazprom" Ryšių su investuotojais skyriaus viršininkas Antonas Demčenka.

  "Kaip matėte, iš jo (projekto operatoriaus "Nord Stream 2 AG" — Sputnik) pranešimo matyti, kad dujotiekio statyba Danijos vandenyse tęsiama, tai yra pagrindinė atkarpa, kuri dar nebaigta. Galima šio ruožo statybų užbaigimo data — 2021 metų balandis", — pasakė jis per bendrovės telefoninę konferenciją.

  Demčenka taip pat patvirtino, kad "Gazprom" siekia užbaigti "Nord Stream-2" statybas, tačiau pridūrė, kad bendrovė negali atskleisti visos informacijos, nes projektas susiduria su dideliu spaudimu.

  "Mes siekiame užbaigti dujotiekio statybas ir laiku jį pradėti eksploatuoti", — RIA Novosti cituoja Demčenkos žodžius.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Šiam projektui aktyviai priešinasi JAV, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių.

  2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Kaip rezultatas, "Nord Stream 2 AG" duomenimis, neužbaigtais liko apie 148 kilometrai dujotiekio iš bendro jo dviejų 2460 kilometrų ilgio linijų — 120 kilometrų liko nutiesti Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

  Su Vokietijos valdžia sutarta dėl galimybės tiesti dujotiekį naudojant "Fortuna" iki gegužės pabaigos. Tuo pačiu metu dabar vamzdžiai klojami Danijos vandenyse. Danijos jūrų agentūra vasario 8 d. paskelbė pranešimą, kuriame taip pat teigiama, kad Danijos vandenyse planuojama baigti statyti dvi "Nord Stream-2" stygas iki balandžio pabaigos.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (599)

  Dar šia tema

  ES negali užkirsti kelio "Nord Stream-2" statybai, pareiškė EK
  Vokiečių politikas: "Nord Stream 2" padėtį galima išspręsti per ES, Rusijos ir JAV derybas
  Vokietija svarsto apie "Nord Stream-2" "išjungimo mechanizmą"
  Tegai:
  Gazprom, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos