05:17 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kuro krovinį į respubliką penktadienį atgabeno laivas "Coral Fungia", jis prisišvartavo prie Klaipėdos SGD terminalo

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Lietuva šią savaitę gauna antrą tanklaivį su Rusijos suskystintomis gamtinėmis dujomis (SGD).

  "Coral Fungia" atkeliavo iš Rusijos Vysocko uosto, kur yra "Novatek" SGD gamykla. Portalo "Marinetraffic.com" duomenimis, dujovežis į Klaipėdą įplaukė ankstų penktadienio rytą. Tanklaivis šiuo metu stovi šalia vietinio SGD terminalo.

  "Coral Fungia" turėjo pristatyti į Lietuvą 9,5 tūkst. kubinių metrų degalų, pagal SGD terminalo operatorės "Klaipėdos naftos" grafiką.

  Į Klaipėdos uostą šios savaitės pradžioje atplaukė laivas su tokio pat tūrio kroviniais. Dabartinė SGD partija iš Rusijos vasario mėnesį buvo ketvirta.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolijos". Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 milijonų eurų.

  Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos, yra tiekimų ir iš JAV.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerija turėjo parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Kaip ne kartą pabrėžė ekspertai, Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Pasak Nepriklausomų kuro gamintojų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl spaudimo iš Vašingtono, kuris nori tiekti savo kurą Europos rinkoje.

  Tegai:
  Rusija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, SGD

  Svarbiausios temos