17:44 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (519)

  Europos Parlamente nėra nė vieno specialisto, galinčio pateikti ekspertinę branduolinės saugos analizę, tačiau parlamentarai toliau diskutuoja apie BelAE, priminė ekspertas Sergejus Pikinas

  VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Deputatai Europos Parlamente nekompetentingi branduolinės energetikos klausimais, todėl negali vertinti Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) saugumo, interviu Sputnik radijui pasakė Energetikos plėtros fondo direktorius Sergejus Pikinas.

  Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje siūlo Europos Komisijai sustabdyti Baltarusijos atominės elektrinės (BelAE) paleidimą.

  Remiantis rezoliucijos tekstu, EP "ragina Komisiją glaudžiai bendradarbiauti su Baltarusijos valdžios institucijomis, kad sustabdytų paleidimo procesą, kol visos ES rekomendacijos, pateiktos pagal testavimą nepalankiausiomis sąlygomis, bus visiškai įgyvendintos ir bus imtasi visų būtinų saugos priemonių, taip pat iki tol, kol Baltarusijos visuomenė ir kaimyninės šalys bus tinkamai informuotos apie priemones, kurių buvo imtasi".

  Ekspertas Sergejus Pikinas priminė, kad TATENA pripažino, jog Baltarusijos AE atitinka visus saugos parametrus.

  "Europos Parlamentas visada viską žino geriau už visus, net už srities specialistus. Nors Europos Parlamente nėra nė vieno specialisto, kuris galėtų pateikti ekspertinę analizę. BelAE patikrino TATENA — specializuota organizacija prie JT, užsiimanti branduolinėmis technologijomis pasaulyje. TATENA pripažino BelAE saugia ir atitinkančia visus saugos parametrus pasaulyje, kurie dabar yra aukščiausio lygio. Man atrodo, kad TATENA daug geriau išmano branduolinę saugą nei kažkokie deputatai Europos Parlamente", — pasakė ekspertas.

  Baltarusijos AE — didžiausias Rusijos ir Baltarusijos ekonominis projektas; jo statybos generalinis rangovas yra "Atomstroyexport" ("Rosatom" dalis). BelAE buvo pasirinkta Rusijos AE konstrukcija su 3 ir daugiau versijų VVER-1200 reaktoriais, atitinkanti aukščiausius tarptautinius patikimumo ir saugos reikalavimus. Tikimasi, kad pirmasis BelAE padalinys bus pradėtas eksploatuoti 2021 metais, antrasis — 2022 metais.

  Baltarusija savanoriškai atliko BelAE testavimą nepalankiausiomis sąlygomis 2016–2018 metais pagal ES metodiką. AE saugos trūkumų nenustatyta. Remiantis testų nepalankiausiomis sąlygomis rezultatais, nacionalinė reguliavimo institucija "Gosatomnadzor" parengė nacionalinį veiksmų planą, kuriame apibendrintos tiek nacionalinės ekspertų rekomendacijos, tiek Europos tarpusavio vertinimo ekspertų rekomendacijos. Dokumente yra 23 punktai, įgyvendinimo terminas — nuo 2019 iki 2025 metų. Kai kurios rekomendacijos jau įgyvendintos, įskaitant rekomendacijas dėl papildomų sistemų ir saugos įrangos.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (519)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva dėl BelAE sėdi duobėje, kur pateko savo noru
  Patvirtinta BelAE blokų paleidimo komplekso priėmimo eksploatuoti tvarka
  Į BelAE atvyko Europos ekspertų grupei priklausantis Lietuvos atstovas
  Lietuva pranešė apie prekybos elektros energija su RF augimą po BelAE paleidimo
  Tegai:
  branduolinė energetika, Europos Parlamentas, Astravo AE

  Svarbiausios temos