19:30 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Lietuvos vadovas teigia, kad atominėje elektrinėje tariamai ignoruojami reikalavimai dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Vilnius nepirks elektros iš Baltarusijos atominės elektrinės, nes objektas neatitinka saugos reikalavimų, praneša TASS, remdamasis Lietuvos žiniasklaidoje paskelbtu interviu.

  Valstybės vadovas pabrėžė, kad Astravo AE eksploatavimo kultūra yra žemiau bet kokio lygio.

  "Deja, Astravo atominės elektrinės eksploatavimo kultūra yra žemiau bet kokio lygio, yra visiškai ignoruojami reikalavimai dėl streso testų rekomendacijų įgyvendinimo, procesas dirbtinai spartinamas saugumo sąskaita ir šitokiomis sąlygomis kalbėti apie kažkokius normalius kontaktus, ar juo labiau pirkimą elektros energijos iš tokios elektrinės yra tiesiog nepadoru", — sakė Nausėda.

  Anksčiau Europos Parlamento susitikime Europos Komisijos narė Kadri Simson pripažino, kad nėra įrodymų, jog Rusijos parduodama elektros energija Baltijos šalims buvo pagaminta Baltarusijos atominėje elektrinėje.

  Pasak jos, fiziniai srautai yra neišvengiami, nes trys Baltijos valstybės vis dar yra susijusios su Rusijos ir Baltarusijos energetinėmis sistemomis.

  Interviu "Sputnik Lietuva" Nacionalinio energetikos instituto generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Frolovas sakė, kad kol Lietuva priklausys BRELL, ji negalės nustatyti, iš kurios elektrinės tiekiama elektra. Kartu jis padarė prielaidą, kad greičiausiai elektros energija Baltijos šalims būtų tiekiama iš Rusijos šiaurės vakarų.

  Ginčas dėl Astravo AE

  BelAE yra netoli Astravo miesto, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lapkričio 7 dieną pirmasis elektrinės energijos blokas pasiekė 400 megavatų galią, elektra pradėjo tekėti į visus Baltarusijos regionus.

  Lietuva pranešė apie prekybos elektros energija su RF augimą po BelAE paleidimo >>

  Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (520)

  Dar šia tema

  "Kompromisų negali būti": Šimonytė dėl Astravo AE kreipėsi į EK pirmininkę
  Europos ekspertų vizitas į Astravo AE vyks vasario mėnesį
  Seime papasakota apie Neries valymą įvykus "avarijai" Astravo AE
  Tegai:
  Astravo AE

  Svarbiausios temos