05:49 2021 Balandžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tam, kad ekonominė padėtis respublikoje pasikeistų į gerąją pusę, reikia pakeisti visą politinį ir ekonominį modelį, mano ekspertas Sergejus Rekeda

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Vargu ar apklausos dėl ekonomikos pablogėjimo rodikliams įtakos turės nauja Vyriausybė, nes pesimistinės nuotaikos vyravo ir esant senajam ministrų kabinetui, interviu Sputnik Lietuva sakė Integracijos perspektyvų tyrimo centro direktorius, RuBaltic.ru portalo vyriausiasis redaktorius Sergejus Rekeda.

  Gedimino prospektas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Anksčiau pranešta, jog daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų mano, kad ekonominė padėtis šalyje artimiausiais metais pablogės.

  Apklausos duomenimis, 54 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad ekonominė padėtis pablogės, 22 proc. tikisi pagerėjimo, o 24 proc. respondentų mano, kad ekonominė padėtis išliks nepakitusi.

  "Pandemijos apribojimai ir atitinkama krizė — tai visų lietuvių galvose. <...> Be to, pandemijos metu nebuvo rimto gyventojų palaikymo... Visi supranta, kad Lietuva neturi išteklių tokiai stipriai socialinei paramai, iš tikrųjų likusioje šalies dalyje ne viskas yra gerai, nes <...> socialinės garantijos Lietuvoje nebuvo suvokiamos kaip vertybė, kaip kažkas svarbaus. Tai taip pat kursto neigiamus lūkesčius", — pažymėjo ekspertas.

  Rekedos nuomone, norint, kad pasikeistų ekonominė situacija Lietuvoje, reikia pakeisti visą politinį ir ekonominį modelį, kurį Vilnius pasirinko nuo nepriklausomybės atgavimo.

  "Tai, kas dabar vyksta su jų ekonomika, tai strateginio pasirinkimo, padaryto prieš 30 metų, pasekmė. Ir norint ją pakeisti, reikia pakeisti elitą, pakeisti užsienio politiką ir pakeisti pačią ekonominę struktūrą, tai mažiausiai 30 metų klausimas, negrįžtamas taškas dar nepereitas", — sakė jis.

  Dar šia tema

  Ekspertas: emigrantų iš Lietuvos laukia nepalankios sąlygos tėvynėje
  "Žemiau bet kokio lygio": Nausėda paaiškino, kodėl atsisako elektros energijos iš BelAE
  Lietuvoje naudotų automobilių rinka smuko beveik perpus
  Tegai:
  ekonomika, Lietuva

  Svarbiausios temos