15:20 2021 Kovo 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2034
 • RUB88.6563
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (598)

  Pasak Rusijos vadovo, priešinimosi dujų projektui priežastys Maskvai yra akivaizdžios, "iš tikrųjų viskas yra gana primityvu, viskas paprasta"

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Rusiją norima priversti mokėti už Vakarų geopolitinių tikslų pasiekimą Ukrainoje, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Kodėl viskas taip sukasi aplink "Nord Stream-2"? Norima priversti Rusiją sumokėti už jų geopolitinį projektą "Ukraina". Štai ir viskas, iš tikrųjų viskas yra gana primityvu, viskas paprasta. Mes tai jau seniai supratome", — sakė Putinas nuotoliniu būdu vykusiame susitikime su Valstybės Dūmos frakcijų vadovais.

  Tarp Vakarų įrankių jų geopolitiniams tikslams pasiekti, "šiuo atveju mūsų šalies atžvilgiu", Rusijos valstybės vadovas visų pirma įvardijo Rusijos televizijos projektų Baltijos šalyse ir televizijos kanalų Ukrainoje transliacijų sustabdymą.

  "Čia nėra nieko neįprasto, mes, mano manymu, tai pastebėjome jau seniai, bet pastarieji įvykiai — jie tiesiog aiškiai patvirtina mūsų pažiūrų ir mūsų vertinimų teisingumą", — pridūrė prezidentas.

  "Nord Stream-2" projektu numatoma nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos nutiesti dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus.

  Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, norėdamos tiekti Europai savo suskystintas gamtines dujas, taip pat Ukraina ir daugelis kitų Europos šalių. 2019 metų gruodžio mėnesį Vašingtonas įvedė sankcijas dujotiekiui, dėl ko Šveicarijos "Allseas" buvo priversta nutraukti savo darbą projekte. Tuo tarpu Rusija ne kartą pabrėžė, kad dujotiekio statyba atitinka Europos vartotojų interesus ir siekia grynai ekonominių tikslų.

  Klojimas atsinaujino po metų, kai vamzdžių klojimo laivas "Fortuna" Vokietijos vandenyse paklojo 2,6 kilometro vamzdžius. Po to, pasak projekto vykdytojo, liko nebaigti apie 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrai Vokietijos. Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės naudoti "Fortuna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

  Tačiau sausio mėnesį Vašingtonas išplėtė sankcijas dujotiekiui, įtraukdamas bandymų, tikrinimo ir sertifikavimo paslaugas teikiančias įmones, taip pat paslaugas ar įrenginius, skirtus atnaujinti vamzdžių klojimo laivus. Netrukus po to Norvegijos bendrovė "DNV GL" paskelbė, kad nutrauks visą veiklą, susijusią su dujotiekio tikrinimu, ir negalės to patvirtinti. Sausio 19 dieną JAV įvedė sankcijas laivui "Fortuna" ir jo savininkei bendrovei "KBT-Rus". Kremlius apgailestauja dėl neteisėtų apribojimų įvedimo. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sankcijas prieš dujotiekį pavadino reiderių ataka.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (598)

  Dar šia tema

  "Fortuna" Danijos vandenyse atnaujino "Nord Stream-2" tiesimą
  Vokietijos ekonomistas paaiškino "Nord Stream-2" svarbą
  JAV toliau ieškos būdų, kaip kontroliuoti "Nord Stream-2", pareiškė ekspertas
  Tegai:
  Nord Stream-2, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos