20:42 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (517)

  Buvusio premjero teigimu, "tai yra daugiau ekspertiniais išskaičiavimais ir prielaidomis grįsti teiginiai, kurie nėra patvirtinti faktiniais įrodymais"

  VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. Elektros energija iš Baltarusijoje pastatytos atominės elektrinės, esančios 50 km nuo Vilniaus (BelAE) ir Lietuvos valdžios paskelbtos nesaugia, negali patekti į Lietuvos tinklus.

  Apie tai kalbėjo buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, kurio ankstesnis ministrų kabinetas priėmė sprendimus, būtinus boikotuoti BelAE energiją, rašo naujienų agentūra TASS.

  Vasario pradžioje Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigė, kad 12 % viso Lietuvos suvartojamo elektros balanso sukuria BelAE, pinigine išraiška per mėnesį tai yra 11 milijonų eurų.

  "Tiesiogiai tas patekimas yra neįmanomas, dabar mes turime kol kas prielaidas, to nepatvirtino ir Latvijos vyriausybė, Latvijos pusė, kad iš tikrųjų elektra galėjo patekti. Tai yra daugiau tokiais ekspertiniais išskaičiavimais ir prielaidomis grįsti teiginiai, kurie nėra patvirtinti faktiniais įrodymais", — šiuos teiginius komentavo Skvernelis.

  Vilnius mano, kad Astravo AE pastatyta pažeidžiant tarptautinius reikalavimus branduolinės energetikos srityje. Lietuvos Seimas paskelbė elektrinę grėsme nacionaliniam saugumui ir uždraudė pirkti ir eksportuoti elektros energiją per savo tinklus.

  2020 metų lapkričio mėnesį, įtraukus BelAE į Baltarusijos energetikos sistemą, Lietuvos valstybinė energetikos reguliavimo taryba panaikino licencijas elektros energijos importui iš kaimyninės šalies, jos srautas į Lietuvą turėjo būti sustabdytas. Ši Vilniaus politika buvo palaikoma politiniu lygmeniu Rygoje ir Taline. Tačiau paaiškėjo, kad ne taip paprasta techniškai įgyvendinti draudimą, nes neįmanoma atskirti elektros kilmės viename elektros energijos sraute.

  Ekspertas: Nausėdos pareiškimas dėl Baltarusijos atominės elektrinės yra skirtas JAV >>

  Pasak Lietuvos elektros tinklų operatoriaus "Litgrid", sausio mėnesį, prasidėjus bandomajai ir komercinei BelAE veiklai, prekybos elektros energija tarp Baltijos šalių ir Rusijos apimtis išaugo 3,5 karto. Lietuvai šis skaičius padvigubėjo. Daroma prielaida, kad Rusijos bendrovės perka elektrą, be kita ko ir iš BelAE, o vėliau prekiauja ja regioninėje elektros energijos biržoje.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (517)

  Dar šia tema

  Minskas Lietuvos duomenis apie energijos suvartojimą iš BelAE pavadino "melu"
  Į BelAE atvyko Europos ekspertų grupei priklausantis Lietuvos atstovas
  Lietuva pranešė apie prekybos elektros energija su RF augimą po BelAE paleidimo
  "Žemiau bet kokio lygio": Nausėda paaiškino, kodėl atsisako elektros energijos iš BelAE
  Tegai:
  BelAe, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos