23:42 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  "Ignitis grupė" ruošia atnaujintą viešųjų pirkimų politiką dukterinėms bendrovėms, nurodydama atvejus, kada grupės įmonės negali įsigyti trečiųjų šalių kilmės prekių ar paslaugų

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Tarptautinė energetikos bendrovė "Ignitis grupė" nurodė dukterinei įmonei "Energijos skirstymo operatorius" (ESO) nesudaryti sutarties su baltarusiškus transformatorius tiekiančia bendrove, teigiama bendrovės pranešime.

  Pranešime teigiama, kad vasario 15 dieną buvo paskelbta pasiūlymų eilė ESO viešajame pirkime, kuriuo siekiama įsigyti kelių rūšių transformatorius.

  "Geriausią pasiūlymą pateikė UAB "Ekobana" (pasiūlymo kaina 5 mln. eurų be PVM), kuri tiektų Baltarusijos gamintojo gaminius. Antroje vietoje liko Bulgarijos gamintojo transformatorius pasiūliusi UAB "SLO Lithuania" (pasiūlymo kaina 5,429 mln. eurų)",— rašoma pranešime.

  Pabrėžiama, kad įvertinusi žiniasklaidoje pateiktą informaciją apie V. I. Kozlovo Minsko elektrotechnikos gamyklą, kuri gamintų transformatorius ESO, bendrovė nurodė ESO imtis veiksmų ir nesudaryti sutarties su pirmosios vietos laimėtoju.

  Tuo pačiu "Ignitis grupė" ruošia atnaujintą viešųjų pirkimų politiką dukterinėms bendrovėms, nurodant atvejus, kada grupės įmonės negali įsigyti trečiųjų šalių kilmės prekių ar paslaugų.

  Diegiama Antikorupcinės vadybos sistema bus papildyta viešųjų pirkimų stropaus patikrinimo (ang. due diligence) procedūromis.

  Tuo pačiu, anksčiau buvo rašoma, kad Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas pasipiktino tuo, kad Lietuva perka produkciją iš Baltarusijos kompanijos, kurį yra "pavaldi" šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos "režimui".

  Kalbama apie Minsko elektrotechnikos gamyklą, kuri per lietuviškas bendroves tiekia produkciją Lietuvos energetikos įmonėms.

  Saudargas, remdamasis Lietuvos žiniasklaidos atliktu tyrimu, teigė, kad bendrovės vadovybė esą išdavė savo protestuojančius darbuotojus juos persekiodama ir atleisdama iš darbo už pasipriešinimą režimui.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai visoje Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Po oficialaus pralaimėjimo Baltarusijos prezidento rinkimuose Tichanovskaja išvyko į Lietuvą, kur iš anksto buvo nugabenti jos vaikai.

  Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskajai pateikti kaltinimai, ji įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Baltarusijos valdžia mano, kad Lietuva, Lenkija ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją. Apie aktyvų Vilniaus kišimąsi į kaimyninės šalies reikalus pareiškė ir Rusijos valdžia.

  Tegai:
  ekonomika, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos