17:51 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tanklaivis atgabeno apie 140 tūkstančių kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų. Kitas panašus pristatymas numatomas kovo mėnesį

  VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Iš JAV į Klaipėdos uostą atkeliavo suskystintų gamtinių dujų krovinys, rodo portalo "Marinetraffic.com" duomenys.

  Remiantis informacija, dujovežis "Cool Runner" į Klaipėdą ketvirtadienio vakarą atvyko iš Teksaso Fryporto terminalo. Tanklaivis atgabeno apie 140 tūkstančių kubinių metrų suskystintų gamtinių dujų, tai matyti iš terminalo operatorės "Klaipėdos naftos" pristatymo grafiko duomenų. Kitas panašus pristatymas numatomas kovo mėnesį.

  Tai septintas JAV krovinys šiais dujų metais, kurie prasidėjo spalį.

  Lietuva SGD terminalą pastatė 2014 metais. Valdžia tokį žingsnį pateisino noru atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Tačiau terminalas respublikai kainuoja brangiai: "Klaipėdos nafta" už nuomą Norvegijai kasmet sumoka 60 mln. eurų. Dažniausiai Lietuva SGD gauna iš Norvegijos ir Rusijos.

  Spalį Lietuvos energetikos ministerijai teko parengti įstatymo projektą, kurio tikslas — sumažinti suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Klaipėdos terminalą kainą.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios noras atsisakyti Rusijos dujų nėra susijęs su ekonominiu tikslingumu. Be to, pasak Rusijos nepriklausomos kuro tiekėjų sąjungos viceprezidento Dmitrijaus Gusevo, Lietuva perka Amerikos SGD dėl Vašingtono, kuris nori tiekti savo kurą Europos rinkoje, spaudimo.

  Tegai:
  SGD, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos