17:23 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (591)

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Baltųjų rūmų administracija rengia ataskaitą apie dujotiekio statybą

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Džo Baideno administracija yra pasirengusi nusileisti partneriams Europoje NATO dėl "Nord Stream-2" dujotiekio statybų, siekdama atkurti sąjungininkų santykius, sakė Rusijos Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Baltųjų rūmų administracija rengia ataskaitą apie dujotiekio statybą. Pasak jų, Vašingtonas planuoja projekto dalyviams įvesti naujas sankcijas, kurios gali turėti įtakos nedaugeliui bendrovių iš Rusijos, tačiau aplenkti Vokietijos įmones, dalyvaujančias tiesiant dujotiekį.

  "Labai keista, jei JAV nenori įgyvendinti "Nord Stream-2", tai teoriškai jos, kaip sakoma, turėtų dirbti "tose srityse", tai yra, nieko negailėti", — sakė jis.

  Anot jo, tai, kad Vašingtonas atsisako sankcijų arba ketina nusileisti NATO sąjungininkams — Vokietijai, jo nuomone, reiškia, kad "aljanso atkūrimas aljanso viduje, kurį daugiausia sunaikino Donaldas Trampas JAV atrodo svarbus".

  "Akivaizdu, kad nusileisti dėl "Nord Stream-2" Džo Baidenui yra gana priimtina kaina atkuriant šį aljansą", — pabrėžė jis.

  JAV siūlomos priemonės taip pat rodo, kad Rusija tikrai nėra tarp tų šalių, su kuriomis Vašingtonas yra pasirengęs atkurti santykius, pridūrė jis.

  "Rusija — Europos energijos rinkos konkurentė, labai galinga ir tiesioginė konkurentė, o Rusijoje amerikiečiai dirbs taip pat nuosekliai ir begėdiškai, kaip dirbo Donaldo Trampo administracijos metu", — pabrėžė Kosačiovas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad siūlomose JAV sankcijose nėra nieko naujo ir nieko nuostabaus. Politikas taip pat mano, kad tai, jog "mūsų partneriams vokiečiams bus leista kvėpuoti", yra dar viena nuoroda, kad projektas bus baigtas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (591)
  Tegai:
  Rusija, Nord Stream-2, JAV

  Svarbiausios temos