04:34 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą

  Taip pat atkreipiamas dėmesys į bendrą elektros energijos poreikį, kuris 2020 metais Lietuvoje siekė 13,1 TWh ir buvo 0,5 % didesnis nei prieš metus

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Per praėjusius metus elektros energijos vartojimas Lietuvoje nežymiai sumažėjo, tam įtakos turėjo COVID-19, praneša Lietuvos elektros tinklų operatoriaus "Litgrid".

  Kartu pabrėžiama, kad išaugo, ypač šiluminėse elektrinėse, pagamintos elektros kiekis.

  "Tai, kad 2020 metais mūsų darbas, pramogos ir kone visas gyvenimas persikėlė į namus, atsispindi ir elektros balanso rodikliuose. Gyventojų vartojimas per visus metus, lyginant su 2019-aisiais, išaugo 5 %, tuo tarpu pramonės, paslaugų sektoriaus bei transporto srityje vartojimas mažėjo. Visa tai lėmė, kad galutinis elektros energijos suvartojimas Lietuvoje pernai susitraukė 1,5 % ir iš esmės atitiko šalies ūkio raidos tendencijas", — sakė "Litgrid" Sistemos valdymo departamento Operatyvinio planavimo skyriaus vadovas Donatas Matelionis.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pažymima, kad net 41 % išaugo vietinė elektros energijos gamyba. Jis pastebi, kad prie to labiausiai prisidėjo šiluminės elektrinės: jose per visus metus pagaminta beveik tris kartus daugiau elektros, nei ankstesniais metais. 

  Taip pat atkreipiamas dėmesys į bendrą elektros energijos poreikį, kuris 2020 metais Lietuvoje siekė 13,1 TWh ir buvo 0,5 % didesnis, nei prieš metus. Galutinis suvartojimas buvo 11,0 TWh arba 1,5 % mažesnis, nei 2019 metais.

  "Elektros energijos vartojimo pokyčiai atspindi COVID-19 pandemijos įtaką: mažėjo pramonės ir paslaugų suvartojimas, bet daugiau elektros pernai suvartojo gyventojai namuose. Pramonės vartojimas labiausiai susitraukė antrąjį ir trečiąjį šių metų ketvirtį, o metų pabaigoje pamažu atsitiesė", — sakė Matelionis.

  Per visus 2020 metus Lietuvoje pagaminta 5,1 TWh elektros energijos, arba 41,3 % daugiau nei 2019-aisiais.

  Per praėjusius metus į Lietuvą importuota 11,3 TWh elektros energijos, eksportuota — 3,4 TWh. Daugiausia elektros importuota iš Švedijos, Rusijos ir Latvijos.

  Tegai:
  elektra, Litgrid

  Svarbiausios temos