11:56 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)

  Pasak jo, "kai lenkai prieš kelerius metus bandė sulėtinti "Nord Stream-2", buvo užsakyta speciali oficiali Europos Komisijos teisinės tarnybos nuomonė"

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad situacijoje su "Nord Stream-2" Rusija vykdo savo įsipareigojimus, o Briuselis keičia savo poziciją.

  "Mes atsidūrėme šalies, kuri visiškai, 100% vykdo savo sutartinius įsipareigojimus, padėtyje. Dabartinė situacija susiklostė dėl eilinio sprendimo, kurį priėmė tai, ką mes vadiname Europos Sąjunga; sprendimo, įtikinamai parodančio suvokimo lygį", — interviu RBK-TV sakė Lavrovas.

  Pasak jo, "kai lenkai prieš kelerius metus bandė sulėtinti "Nord Stream-2", buvo užsakyta speciali oficiali Europos Komisijos teisinės tarnybos nuomonė". "Ji pateikė dokumentą, kuriame juodu ant balto buvo parašyta, kad projektas yra investicija ir buvo pradėtas dar prieš keičiant ES dujų direktyvą, Trečiąjį energetikos paketą. Viskas, taškas, klausimas uždarytas", — pridūrė jis.

  Lavrovas pažymėjo, kad vėliau EK pradėjo veikti priešingai. "Europos Komisija padarė šią išvadą ir pradėjo vykdyti savo vidines kvaziteisines procedūras, po kurių buvo pasakyta: "Ne, žinote, dujotiekis tikrai buvo pradėtas gerokai anksčiau, bet jis patenka į Trečiąjį energetikos paketą ir Dujų direktyvą." Tai yra mūsų partnerio kokybė šiems tariamiems santykiams", — sakė Lavrovas.

  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (637)
  Tegai:
  ES, Rusija, Sergejus Lavrovas, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos